Невероятната серия на Ливърпул продължи и след дербито с Манчестър Юнайтед. "Червените" се наложиха с 2:0 над Манчестър Юнайтед в голямото дерби на английския футбол. Срещата бе от 23-ия кръг на Висшата лига.

Головете за мърсисайдци вкараха Върджил ван Дайк (14) и Мохамед Салах (93). Така тимът на Юрген Клоп увеличи аванса си на върха във временното класиране на 18 точки. "Червените дяволи" са пети.

Ливърпул - Манчестър Юнайтед 2:0, два отменени гола на мърсисайдци

Сблъсъкът на "Анфийлд" започва в 18:30 часа

Ливърпул започна по-активно срещата. В 9-ата минута Мане стреля неточно. Пет минути след това домакините поведоха. След ъглов удар, изпълнен от Александър-Арнолд, Ван Дайк се извиси и с глава заби топката в мрежата.

Малко след гола имаше ситуация, в която отново Александър-Арнолд центрира към Ван Дайк, но този път холандецът не успя да стигне до топката и да я засече към мрежата.

Снимка 462292

В 23-ата минута Мане пропусна великолепна възможност да се разпише. След рикошет във Фред топката се озова в нападателя на домакините в наказателното поле. Той обаче не си поведе добре и това му попречи да нанесе добър удар.

Секунди по-късно феновете на "Анфийлд" си помислиха, че техният отбор е повел с 2:0, но попадението бе отменено след разглеждане на ситуацията с ВАР. Топката бе върната в наказателното поле на Де Хеа. Фирмино и Мане бяха в засада и футболистите на Ман Юнайтед спряха да играят. Нападателите на мърсисайдци обаче се изтеглиха, а Ван Дайк навлезе от задна позиция. Последва единоборство между холандеца и вратаря на гостите. Съдията не отсъди нарушение, Линдельоф сбърка в опита си да изчисти, топката стигна до Фирмино и той с красив удар я прати във вратата. При разглеждането реферът прецени, че има нарушение на Ван Дайк срещу Де Хеа.

Снимка 462290

В 36-ата минута бе отменен нов гол на Ливърпул. Страхотен пас на Окслейд-Чембърлейн изведе Вайналдум и той се разписа. Холандецът обаче бе в положение на засада и в тази ситуация нямаше съмнения.

В края на първото полувреме Уан-Бисака свали топката на далечната греда и опита да намери с успореден пас Перейра. Бразилецът обаче не успя да засече кълбото в мрежата.

В 45-ата минута Мане се озова сам срещу вратаря на Юнайтед, но стреля право в него. Де Хеа успя да избие с крак.

Снимка 462296

Ливърпул тръгна смело в атака в началото на второто полувреме. "Червените" създадоха няколко опасни положения в рамките на пет минути. Мохамед Салах пропусна невероятна възможност, като на два метра пред вратата не успя да насочи добре топката. Секунди по-късно Хендерсън уцели греда. Малко след това и Мане пропусна.

В 57-ата минута Фред проби през центъра, но стреля покрай вратата. Малко след това Марсиал направи двойно с Перейра и се озова на добра позиция, но стреля покрай вратата.

В 68-ата минута Фред стреля от около 20 метра, но Алисон спаси.

Снимка 462295

До края на двубоя опасности пред двете врати липсваха. В последните минути "червените дяволи" владееха повече топката, но не успяха да пробият отбраната на мърсисайдци. Така се стигна до третата минута на добавеното време, когато Алисон изведе Мо Салах сам срещу Де Хеа и този път египтянинът не сбърка за крайното 2:0.