Челси прегази Евертън с 6:0 у дома в мач от 33-тия кръг на английската Висша лига. В герой за лондончани се превърна Коул Палмър, който наниза цели 4 гола във вратата на "карамелите". Останалите две попадения отбелязаха Никълъс Джаксън и Алфи Гилкрист.

С успеха "сините" събраха 47 точки и заемат 9-о място в класирането, а Евертън е 16-и и е на само 2 точки от опасната зона.

Двубоят на "Стамфорд Бридж" започна отлично за домакините и те успяха да поведат с 3:0 след едва 29 минути игра. И трите попадения станаха дело на Коул Палмър, който изравни Ерлинг Халанд на върха в листата на голмайсторите в първенството. И двамата имат по 20 гола.

Снимка 661266

Източник: Gettyimages

До почивката Челси успя да вкара още един гол, а негова автор беше сенегалецът Никълъс Джаксън. В 64-ата минута лондончани получиха дузпа, а с изпълнението на наказателния удар се нагърби Коул Палмър, който безмилостно направи резултата 5:0, разписвайки се за 4-ти път в двубоя. Преди изпълнението имаше сериозен спор и блъскания между играчите на Челси, които не успяваха да се разберат кой да изпълни дузпата.

Крайното 6:0 беше оформено от резервата Алфи Гилкрист, който вкара в 92-ра минута.

За Челси предстоят два много тежки сблъсъка. Само след 4 дни "сините" ще гостуват на Манчестър Сити в полуфинал за ФА Къп, а 3 дни по-късно ще имат визита на Арсенал в свирепо лондонско дерби.

Евертън пък очаква Нотингам у дома, а след това ще се изправи срещу Ливърпул в голямото дерби на града на Бийтълс.