Евертън победи с 2:0 Нотингам Форест на "Гудисън Парк" в среща от 34-ия кръг на Висшата лига на Англия. Така "карамелите" спечелиха един от най-важните си мачове за сезона и са 16-и в класирането с четири точки пред Форест, който е първи над чертата на изпадащите.

Евертън поведе в 29-ата минута, когато Идриса Гай спечели загубена топка на границата на наказателното поле и се разписа с точен шут. Второто попадение бе много красиво. Дуайт Макнийл получи пас пред наказателното от Абдулайе Дукуре в 76-ата минута и стреля от далечно разстояние, вкарвайки за 2:0 с рикошет от лявата странична греда.

За Евертън предстои градско дерби срещу Ливърпул в сряда, докато Нотингам ще има за съперник Манчестър Сити следващата неделя.