Дунав пропусна страхотна възможност да измести Локомотив (Пловдив) от четвъртата позиция, след като "драконите" стигнаха само до равенство 1:1 в откриващия мач от 24-я кръг в Първа лига.

Русенци бяха далеч по-активният отбор на "Лудогорец Арена" в Разград, а още през първото полувреме играчите на Веселин Великов можеха да затворят мача, казано на жаргон, ако играчите му бяха по-точни и съобразителни в завършващата фаза.

НА ЖИВО: Дунав - Локо (Пловдив), гостите изравниха!

Успех на "драконите" ще ги изстреля пред "смърфовете"

Срещата започна с натиск на "драконите", които действаха по-опростено и рационално от съперника. "Смърфовете" трудно комбинираха помежду си, а в предни позиции не се стигаше до нищо интересно, тъй като гостите трудно изнасяха топката зад центъра.

На обратния полюс бяха русенци, които можеха да открият в 5-та минута. Удар обаче на Бранимир Костадинов от няколко метра с глава, мина на сантиметри от лявата греда на вратата на Харуби. Последва пропуск и на Михаил Милчев, който от 6-7 метра по диагонал в наказателното поле стреля над вратата след центриране от корнер.

Иначе впечатление правеше желанието на Бирсент Карагерен да се докаже пред бившия си тим, а именно крилото бе в основата на повечето по-опасни атаки пред Харуби.

Последният спаси сигурно попадение в 20-та минута, когато Христофор Хубчев намери Бранимир Костадинов пред вратарското поле, но мароканският страж прояви рефлекс и изби в корнер.

Дунав логично стигна до гол минути по-късно! Поредна многоходава атака завърши с центриране на Карагерен към Васил Шопов, който от точката на дузпата в движение откри резултата - 1:0!

Малко след това Карегерен пропусна най-чистото положение в мача! Крилото навърза цялата отбрана на "смърфовете", но вместо да комбинира с двама свои съотборници, които чаха пред голлинията, стреля в аут.

Снимка 282784

До края на полувремето нов гол не падна, а гостите можеха да стигнат до изравняване противно на всякаква логика, но удар на Парвиз Умарбаев от близка дистанция рикошира в играч на Дунав и излезе в корнер.

Разковничето през втората част дойде в 55-та минута. Украинецът Ларин подкоси резервата Димо Бакалов пред наказателното поле, за което получи справедлив червен картон, тъй като бе последен в отбраната. От последвалия фаул Камбуров бе близо до целта, но стреля над вратата.

Въпреки че бяха с числено предимство на терена, играчите на Локомотив трудно стигаха до опасност пред вратата на русенци. И все пак успяха да изравнят...

Минути преди края на мача Велковски стреля от дистанция, топката срещна напречната греда и се върна в Дино Мартинович, който вкара за крайното 1:1!

В последните секунди на двубоя, изнервени от отсъжданията на рефера Стефан Апостолов, зрителите на стадиона в Разград започнаха да скандират "мафия" по адрес на съдийската бригада.