Старши Треньорът на ЦСКА Саша Илич отново ще промени тактическата постройка с която тимът ще стартира в предстоящия мач с Хебър от 14-ия кръг на efbet Лига, съобщава "Тема Спорт". Двубоят е утре от 19:15 часа на "Българска армия". "Червените" ще излязат с различна постройка в четвърти пореден шампионатен сблъсък, след като при гостуването на Лудогорец те действаха във формация 3-5-2. За срещата с 12-ия във временното класиране обаче Илич отново ще заложи на схема с четирима в отбрана, като в зависимост от останалите изпълнители ЦСКА може да действа в система 4-2-3-1 или 4-1-4-1.

Голямата смяна на тактически постройки започна след загубата с 0:2 в дербито с Левски. Тогава "червените" действаха с 4-2-3-1, с която обаче записаха редица неубедителни изяви, завършили с изключително слабото представяне срещу "сините". В паузата за националните отбори Илич реши да пренареди състава си и да се довери на изпитаната схема 4-4-2 с ромб в средата на терена. Той я изпробва в контролата със Септември (2:0) и домакинството на Пирин (2:1), но още преди почивката срещу благоевградчани се отказа от нея заради липсата на стабилност в дефанзивен план.

Срещу Лудогорец той заложи на неудобната 3-5-2 и това даде резултат, като "червените" изиграха най-силния си мач през сезона и надиграха домакините, въпреки че допуснаха загуба. За срещата с Хебър, който се очаква да се защитава изключително дисциплинирано в близост до собственото си наказателно поле, обаче тази система не би била оптимална. Затова в четвърти пореден двубой ЦСКА ще започне с различен тактически подход в търсене на второ последователно силно представяне.