Квалификантката Робин Монтгомъри спечели титлата от тенис турнира на трева от сериите WТА 250 в Хертогенбош (Нидерландия) без игра. 21-годишната американка, която участва в основната схема като "щастлива губеща", трябваше да се изправи на финала срещу поставената под №8 Барбора Крейчикова, но чехкинята се оттегли заради болест.
За нея това е първи трофей от това ниво, като по този начин ще се изкачи сред първите 200 при обновяването на световната ранглиста в понеделник.
Ето какво гласи изявлението на оттеглилата се Крейчикова:
"Със съжаление съобщавам, че трябва да се откажа от днешния финал поради заболяване. Чувствах се зле и след консултации с медицинския ми екип стана ясно, че няма да мога да играя. Наистина очаквах с нетърпение възможността да се боря за титлата, но днес това не е възможно. Бих искал да поздравя Робин за фантастичната седмица тук и да ѝ пожелая всичко най-добро за останалата част от сезона".