Севиля победи Ювентус, в среща от Група "D" на Шампионската лига.

Испанският тим се наложи с минимална разлика - 1:0, като победния гол отбеляза бившият футболист на гостите - Фернандо Йоренте.

Точно той попадна в групата на домакините за мача и сподели, че е готов за игра. Явно твърдението му е било съвсем коректно.

Първата част на двубоя днес бе белязана от редица положения и пред двете врати, като зрителите наблюдаваха жив, динамичен футбол, изпъстрен с интересни моменти.

Добрите изяви на вратарите в двата края на терена обаче отчаяха атакуващите състезатели на домакините и гостите.

Началните 45 минути бяха белязани и от един голям пропуск.

Негов автор стана Алваро Мората, който в 23-ата минута на двубоя не успя да се разпише пред опразнената пред себе си врата.

Дибала продължи по чудесен начин центрирана към него топка, тя се озова в оставения непокрит нападател на гостите, който някак не успя да намери целта.

Всичко в мача бе решено в 65-ата минута, по повече от драматичен начин, след като резултатът бе открит, а в прегръдките на съотборниците си се оказа именно бившият кадър на гостите, понастоящем лидер в нападението на домакините - Фернандо Йоренте.

30-годишният стрелец премина преди известно време на "Рамон Санчес Писхуан" безплатно, като след като бе освободен от Юве той стана свободен агент.

Днес това бе просто подробност, а Йоренте се отчете с важен за състава си гол, предвид ситуацията в групата.

Попадението бе равносилно на трето място за андалусийския състав и класиране в турнира Лига Европа.