Отборът на Манчестър Юнайтед се подигра с гостуващия състав на Рома и го смаза със 7:1 в мача-реванш от 1/4- финалната фаза на Шампионската лига.

Двубоят на „Олд Трафорд” се превърна в истински кошмар за „римските вълци”, които дойдоха в Англия с надеждата да отстрани тима на сър Алекс Фъргюсън, след като в първия двубой преди седмица победи с 2:1.

Головете за домакините бяха дело на Майкъл Карик (2), Райън Гигс, Уейн Рууни, Кристиано Роналдо (2) и Патрис Евра. Единствения гол за Рома реализира Даниеле Де Роси.

Манчестър размаза Рома още до 19-ата минута, когато вече водеше с 3:0
Преди това футболистите на Рома дадоха надежда на италианските фенове в
шестата минута с опасен удар от 25 метра, но това беше една от малкото възможности за гостите преди почивката.

В 11-ата минута Майкъл Карик получи пас от Кристиано Роналдо от дясно и с прецизен удар от 25 метра прехвърли излезлия пред голлинията Кристиано Дони за 1:0 за Юнайтед.

Домакините продължиха вихрено и в 17-ата минута Алън Смит удвои с първия си гол от 18 месеца. След атака отляво Габриел Хайнце намери Уейн Рууни, който изведе Смит сам срещу Дони и нападателят не сгреши от границата на наказателното поле за 2:0.

Само две минути по-късно след вихрена атака отдясно Райън Гигс центрира ниско по тревата към Уейн Рууни, който от 6 метра засече топката в мрежата, за да направи резултата класически.
В средата на полувремето Даниеле Де Роси пропусна най-чистото положение за Рома. Той не успя да уцели вратата с глава от 6-7 метра след центриране на Давид Писаро от фаул от дясно.

Към края на първата част Юнайтед отново вдигна оборотите. Карик можеше да вкара втория си гол след центриране отляво от корнер на Гигс, но ударът му с глава от ъгъла на малкото наказателно поле беше избит от Дони.

В 44-ата минута Манчестър стигна до четвърти гол. Кристиано Роналдо проби от дясно, навлезе в наказателното поле и с удар по тревата от 15 метра прати топката в близкия ъгъл на Дони, вкарвайки първото си попадение в Шампионската лига с „червения екип”.

Юнайтед продължи с изключителното си представяне и след почивката. В 49-ата минута Роналдо направи 5:0 с втория си гол в мача, след като засече от 3 метра на празна врата ниско центриране на Райън Гигс от ляво.

След час игра англичаните вкараха нов гол. След атака отляво Карик също се разписа за втори път след страхотен удар от 25 метра в горния ляв ъгъл на Дони.
Манчестър намали оборотите и това позволи на Рома да стигне до почетен гол в 69-ата минута. Тоти се измъкна от дясно и центрира в наказателното поле към Даниеле Де Роси, който от 13-14 метра от въздуха прати топката в мрежата на Едвин ван дер Саар.

В 81-ата минута резервата Патрис Евра оформи крайното 7:1 с удар по тревата от 25 метра в близкия на Дони след атака от дясно.

Така Манчестър продължава напред с общ резултат 8:3, а за място на финала ще спори с победителя от мача между Байерн и Милан, които играят в сряда в Мюнхен след 2:2 в първия мач.

Сър Алекс: Изиграхме най-добрия си мач в Европа. Не мога да повярвам, гледайки резултата на таблото, коментира Спалети.

Съставите на двата тима:
Манчестър Юнайтед: Едвин ван дер Саар, Джон О'Шей (52-Патрис Евра), Уес Браун, Рио Фърдинанд, Габриел Хайнце, Кристиано Роналдо, Майкъл Карик (73-Киърън Ричардсън), Дарън Флечър, Райън Гигс (61-Оле Гунар Солскяер), Уейн Рууни, Алън Смит

Рома: Кристиано Дони, Марко Касети, Фелип Мексес, Кристиан Киву, Кристиан Панучи, Даниеле Де Роси (86-Рикардо Фати), Давид Писаро, Кристиан Вилхелмсон (88-Алеандро Роси), Мирко Вучинич, Мансини (90-Стефано Окака Чука), Франческо Тоти

Стадион: “Олд Трафорд”, Манчестър, Англия
Съдийска тройка от Словакия: Любош Микел, асистенти: Роман Слиско и Мартин Балко; четвърти рефер: Павел Олсияк