Фейенорд на Пламен Андреев записа трудна, но важна победа с 3:2 над Жирона в Шампионска лига.

На стадион "Мунисипал де Монтивили" в Каталуня испанският дебютант в надпреварата бе лишен от какъвто и да е късмет, след като два автогола им костваха минимум точката в двубоя.

Представителят на Ла Лига пръв се разписа в мача чрез Давид Лопес в 19-ата минута. Скоро след това Янхел Ерера от Жирона вкара, но за 1:1.

Снимка 684996

19-годишният нидерландец Антони Миламбо направи обрата за гостите пълен, разписвайки се в 33-ата спед пас на Игор Пайшао. До края на първата част японецът Аясе Уеда изпусна да увеличи преднината на нидерландците, след като изпълнена от него дузпа бе спасена от Пауло Газанига.

След почивката гол на Давид Ханцко за Жирона бе отменен от ВАР заради изключително тънка засада.

В 67-ата северномакедонецът Боян Мийовски пропусна дузпа за Жирона, но 7 по-късно Дони ван де Беек изравни с удар от непосредствена близост.

Равенството не продължи дълго, след като скоро след това Ладислав Крейчи си отбеляза автогол.

С успеха Фейенорд успя да изравни своя баланс след тежкото 0:4 от Леверкузен на старта.