90′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Тотнъм Стейидъм", гр. Лондон, Англия Зрители:
90′

Милан взе своето като гост на Тотнъм и продължава напред в Шампионската лига. Мачът се оказа изключително тактическо надлъгване между двамата италиански треньори Стефано Пиоли и Антонио Конте. "Шпорите" завършиха мача с 10 души, но можеха да вкарат мача в продължения след опасен удар в края на Хари Кейн.

89′

Добавените минути се оказаха много емоционални. Първо Хари Кейн отправи удар с глава, който беше с мъка отразен от Менян от голлинията. В последвалата атака пък Дивок Ориги нацели гредата на Тотнъм и интригата остана.

88′

Тактическо нарушение.

88′

Рафаел Леао напуска игра за сметка на Ребич.

81′

Жиру отстъпва мястото си на Дивок Ориги.

81′
78′

Ромеро получава втори жълт картон за нарушение срещу Тео Ернандес. При извършването на нарушението самият Ромеро се контузи и получи медицинска помощ, но това не промени решението на съдията.

69′

Антонио Конте търси изостряне на атаката. В игра се появява Ричарлисон, който замени Емерсон Роял.

65′

Милан продължава да бъде по-опасният отбор. Удар на Рафаел Леао е блокиран от Форстър и Тотнъм отново оцеля, а феновете му правят всичко по силите си, за да вдъхнат живот на "шпорите". Само в рамките на минута се стигна до нов удар към вратата на домакините.

56′

Смяна в състава на Милан. Салемакерс замени Месиас.

53′

Новото попълнение на Тотнъм Педро Поро се появява в игра.

51′

Отлична възможност за Милан да затвори мача. След мълниеносна атака топката попадна в краката на Диас в наказателното поле, той успя да стреля, но Форстър спаси.

46′

Вторите 45 минути стартираха. Двамата треньори не са извършили промени.

45′

Двубоят се развива по желаният от Милан сценарий. При този резултат италианците продължават напред. Очакваме с любопитство второто полувреме.

44′

Оливие Жиру можеше да нанесе удар от воле, но не достигна топката.

35′

Тотнъм създаде най-опасната ситуация в първото полувреме да момента. Кейн получи топката отдясно от Емерсон, стреля към близкия ъгъл, но вратарят на Милан Менян с крак изчисти.

24′

Сон успя да насочи топката към Кейн след изпълнение на ъглов удар към далечната греда, но звездата на "шпорите" не достигна топката.

20′

Лангле получава жълт картон за удар с лакът в главата на Жиру.

18′

Опасна ситуация пред вратата на Тотнъм. След заучена комбинация при изпълнение на фаул Месиас се озова на много добра позиция за стрелба, но ударът му не намери целта.

17′

Ромеро получава първия жълт картон в мача за нарушение срещу Леао пред наказателното поле.

12′

Първата интересна ситуация в срещата дойде в 12-ата минута, когато домакините успяха да се възползват от открила им се възможност за бърза атака, но тя завърши със слаб удар на Емерсон Роял.

2′

Шоуто на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" стартира с няколкоминутно закъснение. Дано чакането си е заслужавало.

1′

Добър вечер с коментара на живо на вълнуващият сблъсък от Шампионската лига между Тотнъм и Милан. Първата среща в Милано завърши 1:0 за "росонерите", което означава, че всяка победа на Тотнъм с един гол разлика ще прати мача в продължения. Милан не е играл в 1/4-финалите на Шампионската лига от 2012 година насам и е изключително мотивиран да прекъсне тази серия.

1′

В часовете преди мача шефове на Милан и репортери от Италия се запознаха с впечатляващия "Тотнъм Хотспъ р Стейдиъм" и почерпиха опит от домакините как да правят пари от спортно съоръжение.

1′

Мениджърът на домакините от Тотнъм Антонио Конте се завръща начело на “шпорите”, след като пропусна последните няколко седмици, тъй като се възстановяваше след претърпяна операция за отстраняване на жлъчния мехур.

5. Бало-Туре

Тотнъм приема Милан в реванша от 1/8-финалите на Шампионска лига. Срещата на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" започва в 22:00 часа.

"Росонерите" триумфираха с минималното 1:0 в първата среща, като двубоят премина с повече положения за гол пред вратата на Татарушано, но много по-опасните такива бяха именно за италианците.

Сериозен проблем за Милан преди реванша с Тотнъм

Оливие Жиру не тренира със съотборниците си в понеделник

Милан отлично знае какво е да се намираш в слаба форма и да не можеш да печелиш, като бе в подобно положение в началото на годината. Играчите на Стефано Пиоли обаче излязоха от тази депресия с четири поредни победи.

Три от тях стабилизираха "росонерите" в Серия А, но през уикенда визитата на Фиорентина бе загубена с 1:2, с което шампионът на Италия бе изхвърлен от първата четворка.

Загубата на Тотнъм от Милан с 0:1 на "Джузепе Меаца" пък е част от серия от четири поражения поред за тима на Антонио Конте при гостувания, така че завръщането им на собствения стадион е от голямо значение.

Цената на Хари Кейн ще падне, ако Тотнъм остане извън Топ 4

Това е дало кураж на Манчестър Юнайтед в преследването на звездата

Те също така са готови да приветстват завръщането на своя мениджър, тъй като бяха без него в последните седмици. Конте спечели пет от последните си шест домакински мача срещу Милан във всички състезания и ще се стреми да добави още една победа.