Фиорентина победи Дебрецен с 4:3 като гост в мач от група Е на Шампионската лига.

Мачът започна вихрено и унгарците поведоха само след няколко секунди игра. Точен бе Цвиткович, който се разписа след пас на Варга. "Виолетовите" обаче не се трогнаха особено и изравниха само след 4 минути, благодарение на Муту, който засече пас на Дайнели.

Няколко минути по-късно резултатът вече бе 1:2. Гостите използваха нова грешка на бранителите на Дебрецен и Джилардино вкара дежурния си гол. Играчите на Виола обаче не мислеха да спират до тук. В 19-ата мин. Муту вкара трети гол със силен удар, възползвайки се от подаване на Джилардино. В 28-ата Гергели Рудолф намали на 2:3. Унгарецът реализира много красиво попадение. Той се измъкна от двама защитници във виолетово и с шут извън наказателното поле матира Фрей.

Головата фиеста в Будапеща обаче не спря. 8 мин. преди почивката Сантана направи 2:4. Муту стреля към Полексич, черногорецът спаси, но топката попадна у Сантана, който не сбърка - 2:4. Шест гола за по-малко от 40 минути игра!

Втората част започна така, както завърши първата. Кошмарът на Георги Петков Ласло Боднар се опита да изненада и Фрей, но не сполучи. Муту пък бе близо до хеттрик, но този път не уцели вратата на Полексич.

В самия край на срещата Кулибали все пак върна още един гол за унгарците след пас на Боднар. Така Фиорентина вече е с 6 точки, а Дебрецен все още е с нулев точков актив.

ДЕБРЕЦЕН - ФИОРЕНТИНА 3:4

1:0 Цвиткович (2)