Отборът на Байерн (Мюнхен) не оправда очакванията за разгром и победи само с 1:0 португалския шампион Бенфика. Заслуга за този резултат има стражът на гостите Едерсон, който спаси куп положения на Рибери, Левандовски и Томас Мюлер.

Бразилецът бе пробит само веднъж. Това се случи още във втората минута, когато Артуро Видал реализира след удар с глава. Така интригата остава жива, а това предвещава много вълнуващи моменти за реванша на португалска земя.

Двубоят стартира по блестящ начин за домакините, които поведоха в резултата след 180 секунди футбол. Отбраната на Бенфика остави свободно пространство на Франк Рибери, той моментално комбинира с Левандовски, който от своя страна върна към Хуан Бернат. Испанецът моментално центрира към наказателното поле, където Артуро Видал изпревари персоналния си пазач и с глава наказа Едерсон.

Резултатът можеше да бъде удвоен още в 10-ата минута. Дъглас Коща сътвори един от фирмените си пробиви, който завърши с мощен шут в центъра на вратата. Този път стражът на Бенфика бе на мястото си и спаси. Малко по-късно, въпросният Едерсон направи спасяването на кариерата си, след като незнайно как Томас Мюлер не съумя да отбележи от една божествена позиция.

Липсата на късмет споходи и голмайстора Артуро Видал в 36-ата, когато негов удар с глава този път мина над горната греда.

Множеството пропуски на Байерн, можеха да изиграят лоша шега на домакините  в 57-ата минута. Опитният Жонас получи свободно пространство и моментално отправи изстрел. Мануел Нойер обаче следеше зорко ситуацията и се намеси по перфектен начин.

До края домакините продължиха да контролират двубоя. Рибери също имаше шанс да даде далеч по-комфортна преднина за баварци, но с ново страхотно спасяване впечатли Едерсон.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - БЕНФИКА 1:0

1:0 Видал (2')

СТАДИОН: „Алианц Арена"

СЪДИЯ: Жимон Марчиняк (Полша)

БАЙЕРН: Нойер, Алкантара, Рибери, Левандовски, Коща, Бернат, Лам, Видал, Мюлер, Алаба, Кимих (резерви: Улрайх, Мартинес, Рафиня, Алонсо, Гьотце, Роде, Коман)

БЕНФИКА: Едерсон, Фейса, Гайтан, Митроглу, Линдельоф, Жонас, Елизеу, Пици, Жардел, Андре Алмейда, Ренато Санчес (резерви: Пауло Лопес, Лисандро Лопес, Самарис, Хименес, Салвио, Талиска, Семедо)