Милан и Байерн завършиха 2:2 в първи мач от четвъртфиналите на Шампионската лига, игран на "Джузепе Меаца". Този резултат остави интригата жива и всичко престои да се реши на реванша на "Алианц Арена" след седмица.

Домакините имаха превес през първото полувреме и заслужено поведоха в резултата. След като Амброзини и Джилардино направиха непростими пропуски, в крайна сметка в края на полувремето Пирло успя да преодолее Михаел Рензинг, който заместваше наказания Оливер Кан. Преди попадението "росонерите" имаха претенции за дузпа, която обаче не бе отсъдена от руския рефер Юри Баскаков.

Второто полувреме започна отново с натиск на домакините, като гол на Джилардино бе отменен заради много спорна засада, а Кака също се отчете с нетипичен за него пропуск. Постепенно "росонерите" отстъпиха инициативата, но въпреки това изравнителното попадение на Ван Буйтен в 78-ата минута бе неочаквано. Холандецът се възползва от не особено убедителна намеса на Дида и се разписа за 1:1.

Това обаче далеч не бе всичко в мача. В 85-ата минута Кака реализира дузпа, отсъдена за несъществуващо нарушение срещу самия него. Наказателния удар бе дълго оспорван от баварците, но съдията им се "реваншира" в 3-ата минута от даденото продължение, когато си затвори очите и не отсъди очевидно нарушение срещу Гатузо, а в последвалото меле Ван Буйтен отново бе най-съобразителен и за втори път изравни резултата.

Така единствените, които не бяха на нивото на спектакъла, който изнесоха двата отбора бяха скандалният рефер Баскаков и неговите помощници. "Нещастие" - с това определение си послужи Карл-Хайнц Румениге по адрес на решението на УЕФА да назначи съдийска тройка от Русия с нищожен опит в международни мачове. Явно председателят на Байерн е имал право.