Милан победи Славия (Прага) с 4:2 у дома в първия 1/8-финален мач между двата тима в турнира Лига Европа.

Двубоят на "Сан Сиро" започна ужасно за гостите и те останаха с човек по-малко още в 28-ата минута след директен червен картон на Ел Малик Диуф.

Само осем минути по-късно "росонерите" откриха резултата. Рафа Леао изведе Оливие Жиру по превъзходен начин, а французинът прониза вратата на чехите за 1:0.

Снимка 656479

Източник: Gettyimages

Радостта на Милан беше за кратко и Славия изравни само две минути след гола на Жиру. Давид Дудера възстанови равенството след страхотен шут от дистанция.

В края на първото полувреме домакините нанесоха нови удара на своя гост. В 44-ата минута Райндерс направи 2:1, а малко след това се разписа и Рубен Лофтъс-Чийк, за да направи преднината на Милан доста по-убедителна.

Снимка 656481

Никой не очакваше, че Славия (Прага) ще успее да направи нещо повече с 10 души на терена, но чехите изненадаха всички и в 65-ата минута Иван Шранц се разписа за 3:2.

Гостите помечтаха за нещо повече до 85-ата минута на двубоя, когато Пулишич се възползва от нова асистенция на Леао и оформи крайното 4:2.

Реваншът е след седмица в чешката столица.

Спарта (Прага) - Ливърпул 1:5 в мач от Лига Европа

Ливърпул си проправи път към 1/4-финалите в ЛЕ след здрав бой над Спарта в Прага