Воденият от Димитър Димитров Амкар (Перм) записа втората си победа от началото на руското първеснтво. "Червено-черните" се наложиха с 2:1 като гости на Том (Томск). Първият гол за тима на Херо бе дело на Георги Пеев.

Преди двубоя с Том българският специалист имаше доста проблеми със състава си. Херо не можеше да разчита на осем от основните си състезатели поради различни причини - контузии и наказания.

Такава беше ситуацията и с Мартин Кушев, който трябваше да изтърпи своето наказание за натрупани картони. Захари Сираков продължава да се възстановява от травма.

Георги Пеев започна като титуляр срещу отбора от Томск, като успя да вкара и първия гол. Българинът остана през целия мач на терена. Бившият играч на Левски Жеан Карлос също започна сред стартовите единайсет, като бе заменен в 88-та минута и направи сравнително силен двубой.

Сергей Корниленко откри резултата за Том в 20-ата минута, а първото полувреме бе сравнително слабо за отбора на Димитър Димитров.

През втората част обаче картина се промени. Началото на пълния обрат даде именно Пеев. В 55-та минута българинът се разписа с хубав удар извън границата на наказателното поле, като преди да влезе в мрежата за 1:1 топката срещна и гредата. В 67-та минута  падна и второто попадение за гостите. Карлос подхвана атака отдясно, пусна към Жиляев, който намери Сикимич и последният реализира за 2:1.

След 12-ия кръг Амкар заема 13-то място с 11 точки.