Българският национал Филип Кръстев започна като титуляр за Цволе при равенството 1:1 срещу Хееренвеен в мач от осмия кръг на Ередивизие. Бившият играч на Славия и  Левски остана на терена до 68-ата минута, когато бе заменен Одисеас Веланас.

Дави ван ден Берг даде аванс на Цволе в 3-ата минута, като седем по-късно дойде и изравнителното попадение за Хееренвеен бе дело на Димитрис Ралис.

След това равенство "синьо-белите" вече имат 8 точки, с колкото е и Хееренвеен, като двата отбора заемат респективно 13-о и 14-о място в Ередивизи.

Друг българин - Пламен Андреев пък остана неизползвана резерва при успеха на Фейенорд над Твенте с 2:1. Грандът от Ротердам заема 5-о място с 13 точки, докато Твенте е 4-и с 14.