Борусия (Дортмунд) не успя да победи Херта у дома в мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят на "Сигнал Идуна Парк" завърши наравно 2:2. Джейдън Санчо вкара двата гола за домакините, а за берлинчани на два пъти се разписа Саломон Калу.

В 18-ата минута Джейдън Санчо вкара гол, който обаче бе отменен заради засада. Англичанинът засече с пета подаване на Марко Ройс, но при подаването към германския национал той бе в засада.

Десет минути след това Санчо все пак се разписа, след като засече подаване на Марио Гьотце.

Снимка 385952

Източник: Twitter

Гостите възстановиха равенството около пет минути педи почивката, когато Максимилиан Мителщад пресече противиников пас в средата на терена и напредна в половината на Дортмунд, привличайки няколко играчи към себе си. Тогава той обърна атаката към другия фланг, откъдето Саломон Калу навлезе в наказателното поле и овладя подаването, след което преодоля Роман Бюрки за 1:1 в 41-ата минута.

В 61-ата минута Джейдън Санчо засече успореден пас на Хакими за 2:1.

Последва натиск на Херта, който доведе до изравняване в 90-ата минута. Загаду извърши нарушение в наказателното поле, а дузпата бе реализирана от Калу за крайното 2:2.

Борусия (Дортмунд) остава лидер във временното класиране с 21 точки, с две повече от втория Байерн.

Байерн (Мюнхен) надви Майнц с 2:1