Байерн (Мюнхен) записа нова победа в Бундеслигата. "Баварците" изглежда се отърсиха от лошия период, в който се намираха, като днес надвиха с 2:1 Майнц като гост в мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. Това бе трети пореден успех за тима на Нико Ковач в последната седмица.

Леон Горецка откри резултата в 39-ата минута. В началото на втората част Жан-Пол Ботеус изравни, а в 62-ата минута Тиаго Алкантара оформи крайното 1:2 в полза на баварския колос.

Майнц можеше да излезе напред в резултата още в 4-ата минута, когато Матета се озова сам срещу Мануел Нойер, но вратарят излезе и изби топката.

След това Байерн натика съперника си в неговата половина и цялото второ полувреме се игра там. В 27-ата минута силен удар на Кимих срещна гредата. Четири минути по-късно Тиаго Алкантара засече в мрежата и гостите започнаха да се радват, но реферът Харм Йосмерс получи помощ от ВАР и прецени, че при атаката Роберт Левандовски е извършил нарушение и в крайна сметка не зачете попадението.

В 39-ата минута с хубав страничен удар Леон Горецка даде аванс на гостите.

Снимка 385951

Източник: Twitter

В 48-ата минута Майнц изравни резултата с първия си удар по посока на вратата на Нойер. Стори го Жан-Пол Ботеус в 48-ата минута.

В 62-ата минута Ниакате не пое добре топката и от това се възползва Ренато Санчес. Португалецът пусна към Левандовски, а нападателят намери връхлитащия в наказателното поле Тиаго Алкантара, който засече топката във вратата за 1:2.

До края на срещата Байерн съумя да запази преднината си и стигна до успеха. "Баварците" събраха 19 точки и заемат второ място във временното класиране, на два пункта от лидера Борусия (Дортмунд).