Борусия (Дортмунд) спечели важното си гостуване на Волфсбург с 2:0 и се доближи на една точка от лидера Байерн. "Жълто-черните" имаха игрово превъзходство и поведоха преди почивката. В началото на второто полувреме "вълците" можеха да изравнят, но попадение на Ашраф Хакими и червен картон за Феликс Клаус сложиха край на спора.

На живо: Волфсбург - Борусия (Дортмунд)

Волфсбург - Борусия (Дортмунд) 0:2, голове на Гереро и Хакими

Ще спрат ли "вълците" един от претендентите за титлата?

Само в първите няколко минути домакините имаха минимално превъзходстово. Много бързо футболистите от Дортмунд се настаниха в половината на съперника и през голяма част от времето владееха топка.

Гостите играеха много търпеливо и затова положенията липсваха. Все пак в 33-ата минута те откриха резултата след хубава комбинация отдясно. Азар подаде успоредно на врата, Халанд се размина с топката, но Гереро връхлетя на задната греда и нямаше как да сбърка отблизо.

Попадението не промени нищо. "Жълто-черните" продължиха да търсят нов гол, докато домакините доиграха полувремето без да сътворят нищо съществено.

Снимка 480669

След почивката играчите на Волфсбург се съживиха и направиха няколко сериозни пропуска. Защитата на Дортмунд се пропука, но щастието беше на страната на гостите при удар в гредата на Щефен.

Фавр пусна в игра Дежейдън Санчо на мястото на уморения Брандт и англичанинът се отблагодари с аситенция. Той отне топката в центъра, напредна отдясно и даде прекрасен извеждащ пас на Хакими, който на скорост вкара втори гол в 78-ата минута.

Малко след това Феликс Клаус си изработи излишен червен картон, показан след ВАР и окончателно всичко приключи в мача. В края на срещата Ерлинг Халанд пропусна да вкара дежурния си гол, но от него така и нямаше нужда.

Така Борусия има 57 точки, с една по-малко от Байерн, който след час ще домакинства на Айнтрахт (Франкфурт). Волфсбург остана с 39 точки и продължава с комлекса "Дортмунд".