Турнир: Германия Бундеслига Стадион: Зрители:

Шмелцер смени Герейро. Последна смяна за гостите.

83′

Балерди смени Дилейни.

81′

Феликс Клаус направи много груб фаул срещу Аканджи. Съдията отиде да прегледа повторението и показа червен картон на играча на домакините.

79′

Рейна смени Азар.

78′

ГОООЛ! Ашраф Хакими вкара след бърза атака отдясно. Санчо отне топката в центъра, напредна и даде прекрасен извеждащ пас на мароканския национал.

75′

Удар на Брукс след тупнала топка. Кълбото излезе много в аут.

74′

Торган Азар фаулира грубо Мбабу.

73′

ВАР за игра на Брукс с ръка. Преценката е, че това е станало неволно.

70′

Хубава атака на Дортмунд, преминала през Халанд и Санчо. Гереро под малък ъгъл отляво не можа да вкара втори гол.

66′

Брукс опита да вземе страха на Санчо и си изкара жълт картон.

65′

Джейдън Санчо влезе на мястото на Юлиан Брандт.

64′

Брекало сменя Гинчек.

64′

Калус сменя Русилон за домакините.

62′

Греда. Ренато Щефен стреля извън наказателното поле и уцели дясната греда на Бюрки.

61′

Джан се подхлъзна в малкото поле след центриране отляво, но футболист на домакините не успя да се възползва.

58′

Центриране на Хакими отдясно, но топката беше много висока за Халанд.

57′

Удар от фаул в стената изградена от гостите. В Мьонхенгладбах домакините изравниха.

56′

Томас Дилейни направи груб фаул и получи първия жълт картон в мача.

49′

Гинчек стреля в аут отдясно. Домакините вече сериозно търсят гола.

48′

Пропуск! Ренато Щефен остана сам срещу Бюрки. Ударът му се отклони леко от горната греда и излезе в аут.

46′

Емре Джан сменя Матс Хумелс.

45′

Двата отбора отново излязоха по отделно.

Снимка 480669

45+2′

Заслужена минимална преднина за Борусия. За сега не се вижда как домакините могат да вкарат гол.

45′

Независимо от резултата, гостите продължават да са по-активни.

43′

Торган Азар не можа да намери топката от отлична позиция след атака развита от Брандт отдясно.

33′

ГОООООЛ! Рафаел Гереро вкара на празна врата отблизо. Халанд не можа да засече прострелното подаване по земя, но Гереро връхлетя на задната греда. Преди това Хакими подаде на Азар, който даде головия пас, слизайки почти до аутлинията отдясно.

25′

Вегхорст стреля с глава след балонно центриране отляво за домакините.

22′

Халанд за малко не беше изведен сам срещу вратаря след преса на домакините.

18′

Центриране на Мбабу отдясно. Топката прелетя над защитата на гостите.

16′

Силен удар на Азар с левия крак. Първи опит за гол от началото на мача.

13′

Владеенето на топката от страна гостите от Дортмунд е 75%.

Снимка 480662

12′

Падероброн изравни на Хофенхайм. Леверкузен поведе при гостуването си в Моьнхенгладбах.

6′

Гостите владеят повече топката, но положения засега няма.

5′

Хофенхайм вкара гол на последния Падерборн - 0:1.

1′

Отборите влязоха по отделно на игрището. Бързо ези и тура. Минута мълчание заради пандемията.

Юлиан Юстван Тобиас Разхл

Гостуването на Борусия (Дортмунд) във Волфсбург може да се изключително важно за определяне на новия германски шампион.

Борусия изостава на четири точки зад лидера Байерн, който по-късно днес ще домакинства на Айтрахт (Франкфурт). "Жълто-черните" премазаха преди 7 дни Шалке и на практика останаха единствения съперник на баварския колос. Волфсбург спечели гостуването си на Аугсбург с гол в последната минута и е претендент за място в Лига Европа.

Във вторник е голямото дерби между първите два отбора и днешните срещи ще покажат с какви аргументи ще излязат на терена.