Борусия Дортмунд допусна трета загуба за сезона, като този път отстъпи с 1:2 при гостуването на непретенциозния Аугсбург.

Дортмунд поведе с гол на Дониел Мален в 4-а минута, но Аугсбург обърна с два гола на френското лятно попълнение Алексис Клод-Морис. В първия си мач като титуляр за тима Клод-Морис изравни в 25-а минута, а пет минути след почивката направи пълен обрат с втория си гол в мача.

Реал (Мадрид) - Борусия (Дортмунд) 5:2 в мач от Шампионската лига

Реал (Мадрид) отново се подигра с чувствата на Дортмунд, този път го обърна от 0:2 до 5:2 на "Бернабеу"

Борусия страда повече и от финала в ШЛ през изминалата кампания

Дортмунд завърши мача с десет души след червен картон на Алмугера Кабар в добавеното време.

Това беше втора поредна загуба за Дортмунд тази седмица, след като тимът падна с 2:5 от Реал Мадрид в Шампионската лига в средата на седмицата, след като водеше с 2:0 на полувремето.