Българските национали Илиян Стойнов и Гергана Павлова приключиха участието си на четвъртфиналите на единично на международния турнир по бадминтон в чешкия град Ческе Будейовице.
Стойнов прекъсна успешната си серия от две поредни победи, след като претърпя поражение от преминалия през квалификациите германец Луис Понграц с 18:21, 17:21 в среща, продължила 44 минути.
При дамите поставената под номер 7 в основната схема Гергана Павлова отстъпи пред индийската квалификантка Анвеша Гоуда с 14:21, 10:21 за 25 минути игра.
В надпреварата при дуетите Павлова и Рая Иванова, които бяха четвърти поставени, също не успяха да преодолеят четвъртфиналната фаза. Те загубиха от германския тандем Щайн Кюсперт и Изабел Лохау със 17:21, 7:21 за 31 минути. С това отпадане приключи и българското присъствие на турнира в Чехия.