Левски очаква испанския бек Алекс Сентейес в неделя, пише Тема спорт. 26-годишният футболист е собственост на устремилия се към Ла Лига Алмерия. Фланговият бранител обаче има договор с клуба до 30 юни, след което става свободен агент.
Именно като такъв той ще пристигне на "Георги Аспарухов". Футболистът вече се е разбрал за личните си условия с ръководството на Левски. Наред с това е отхвърлил предложение да премине в Спортинг Хихон.
Сентейес ще е четвъртото ново попълнение на "сините". В събота на Алмерия предстои реванш от финалния плейоф за влизане в Ла Лига срещу Малага. Първата среща завърши 0:0. Без значение от крайния изход на срещата, Сентейес ще се раздели с испанския си тим.
През този сезон той има 24 мача за Алмерия във всички турнири, в които се е отличил с една асистенция. Сентейес обаче е загубил титулярното си място и през последните месеци е предимно резерва. Причината е, че не е пожелал да подпише нов договор.
Левият защитник е юноша на Валенсия. През 2019 година "прилепите" го дават под наем на Фамаликао, а година по-късно преминава в Алмерия. Бранителят има 29 мача в елита на Испания и близо 100 в Ла Лига 2.
Любопитното е, че в дубъла на Валенсия треньор му е бил Любослав Пенев.
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 16:09:47 #21Снощи в Турция това е било най-често произнесената дума, след като Турция отново ги наИбаха и отпаднаха от Световното, а именно... УЙййййййй, не олду , кардашим

blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 16:06:31 #20И така, буквата Й е съвкупност от няколко букви, предимно гласни като аЙ, еЙ, оЙ и разбира се уЙ
,ама без Х пред У, че става съвсем друга дума
и може да се задавите с нея
.Иначе уЙ е възклицание в някои ориенталски държави , Турция най-вече. Чувам ги често амуджите в Дойч да възклицават уЙйййй, какво стана ве, кардашим

blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 15:48:01 #19Колкто да името на АлдаИр, то си е съвсем ясно. Чува се и се изговаря с И, която е само една буква. А Й, със завъртулката над буквата И , главно се състои от две букви О и И и затова накратко се изписва Й. Затова Алдаир се изписва с И, а не с Й, иначе звучи АлдОИр!
14_k4v_88
на 20.06.2026 в 15:47:06 #18Госо, ти хубаво скоро ще станеш на 40, но интелектуалното ти ниво е като на 3-4 годишно дете
Като малък боледувал ли си от менингит, енцефалит, менингоенцефалит?
Ако не си боледувал, като друга възможна причина за умствената ти изостаналост виждам проблеми по време на бременността – тежък грип, шарка, скарлатина, интоксикации с алкохол или наркотици

blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 15:41:59 #17Й- ед. ч=някоЙ И-мн. ч=някоИ Това за местоимения! В глаголите и съществителните също има разлика кога се пише И и кога Й, но все тая. В някои райони на България , Й се изговаря във всяка дума (диалект, Северозападен предимно ).Например , глагола СТРОЯ(Бижу
).Много хора не правят разлика между ПостроЙ и ПостроИ, ама това са подробности 
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 15:33:11 #16user avatar 95288 Следвай goso-conev на 20.06.2026 в 15:28:46#13 Нали Няма как да я оправя, аз никога не съм я учил.. Живея от край време във Словакия. Граматиката ми направо е супер на човек който не е живял последните 35 години във България (ще ставам скоро на 40).. И до ден днешен си ходя редовно във България и си говоря спокойно.. И си чета българския, пак спокойно.. И 500-700 страници книги съм четял на Български и то да кажем 5-10 на месец подред ====== Госо, разбирам те напълно
.Малкия ми си (18 г) от първи клас е в немско училище и тук завърши и дори не може да пише на кирилица и дращи
само на маймуница, което лично аз трудно ги приемам.
Разбирам те напълно
,извинявай за неуместната забележка 
goso-conev
на 20.06.2026 в 15:33:05 #15Аз мисля че някой и или й и някой забравена буквичка ще се ми прости за малко.. По принцип говоря и се опитвам да пиша на 7 езика.. Разбира се Словашкия ми е перфектен и съм бил някъде межди 6 или 5 винаги.. на диктовка към 6.. Proveri sám na georgiconev to4ka sk ili YouTube ili FB ili Instagram ili TikTok ili LinkedIn ili незнам каде на всякаде всъщност съм
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 15:29:11 #14Кулагииинн
... тъй де, Г-н Донев
,Да вземеш да вземеш да ме направиш един мЪдератор у форума, безплатно при това
.Вече имам опит в едено друго приложение
,ама не беше незплатно
.. Обаче що краставици раздадох , що сопи
... А, бе ограмотих ги
,но се осеферих
:
: 
goso-conev
на 20.06.2026 в 15:28:46 #13Нали Няма как да я оправя, аз никога не съм я учил.. Живея от край време във Словакия. Граматиката ми направо е супер на човек който не е живял последните 35 години във България (ще ставам скоро на 40).. И до ден днешен си ходя редовно във България и си говоря спокойно.. И си чета българския, пак спокойно.. И 500-700 страници книги съм четял на Български и то да кажем 5-10 на месец подред..
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 15:20:59 #12Учи-,еби, учи-eби и накрая ненаучен, но поне нaeбан

blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 15:18:21 #11Ако беше НеЙмар, щеше да е правилно
,ама АдаЙр
... кой пък беше тоС

blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 15:16:02 #10АлдаЙр
Между Й и И има разлика и то огромна 
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 15:14:19 #9Изглеждаш добронамерен с коментарите си, ама също толкова и простакел със същите такива, ако съдим правописа и граматакита
.
Сигурно си само със 7 клас
.. Или 3-ти килийно 
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 15:10:56 #8Най-вече граматиката
.От правописни грешки никой не е застрахован, но за граматиката няма оправдание 
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 15:09:44 #7Госо, сигурно разбираш играта , братче
,ама оправи правописа и граматиката бе, безграмот
: 
toni-tasev
на 20.06.2026 в 14:00:02 #6кучев , това чак сега ли го разбра
14_k4v_88
на 20.06.2026 в 11:26:48 #5Госо, ти не си просто тъп, ти си олигoфрен

goso-conev
на 20.06.2026 в 11:21:23 #4Левски ще си запълни дупките защото играхме отзад при крайните бекове цяла пролет само със 3 играча на 2 позиции а сега ще имаме 5 на 2.. Алдайр, Камдем, Майкон, новия от Португалия и този ако дойде.. Разбира се - тези играчи могат да бъдат използвани и като крила където останахме само със: Флекса, Рейналдо, Кирилов, Фабиен.. Да може там да играят и Бала, Сула или Бурас ама те са за средата на терена като тяхно титулярно място.. Винаги е по добре да използваш краен бек вместо централен полузащитник.. Както виждате имаме страхотно малко крила - защото от Фабиен неочаквам вече нищо а Кирилов става след 10 дена на 34 - очаквам от него последен сезон и то като резерва..
goso-conev
на 20.06.2026 в 11:12:47 #3За играча.. Миналия сезон си игра редовно, също и до Нова година този сезон и после загуби мястото си.. Сега въпроса е защо ? Имат по добър ляв бек или за това че не-преподписа и му свързваше договора.. Нормална работа да те пускат по малко.. Иначе тима му биеше когато почнаха да го налагат на пейката
- значи не е било негова грешка и също е играл след трансферния и имат победи..
И също като го пратиха за пръв път на пейката имат 6 мача без него от който направиха първо загуба и 5 поредни победи..
И след като е стоял при такъв успешен рейд на пейката го изведнъж пускат да играе, и то два мача потред като титуляр, даже и третия мач има минути..
Това няма да са натрупани жълти картони, защо нали преди това играеше основно той мачовете с как за 2 месеца ще си изкараш 7 ?
Просто като анализ сф вижда че ще е страхотна "покупка"..
На ляво имаме само Майкон и след като взехме десен бек сега взимаме ляв такъв ако стане..
goso-conev
на 20.06.2026 в 11:03:48 #2Точно обратното - глупав ход на глупак.. Винаги можеш да загубиш, няма нищо сигурно във съдилища и то не във Българските.. Ако загубиш тези 5 се прави прецеденс и при другото дело за 10 си във по неизгодна позиция.. Ама карай като неразбиращ от тези неща..