Ръководството на Реал Мадрид публикува официално изявление, с което категорично отрече разпространените информации за индиректни контакти с офанзивния футболист Майкъл Олисе или неговия антураж. В позицията си испанският гранд акцентира върху отличните си взаимоотношения с Байерн Мюнхен и подчертава, че при евентуален интерес към състезател на германците, въпросът първо ще бъде обсъден директно на клубно ниво.
Ето какво гласи официалното изявление на Реал Мадрид:
"В отговор на появилите се в различни медии информации относно предполагаем интерес от страна на нашия клуб към играча на Байерн Мюнхен Майкъл Олисе, Реал Мадрид би искал да заяви следното:
Клубът не е осъществявал никакъв пряк или непряк контакт с гореспоменатия играч, неговите представители или когото и да било от обкръжението му. Реал Мадрид също така желае да изтъкне отличните институционални отношения, които поддържа с Байерн Мюнхен, с когото споделя дълга история на взаимно уважение, сътрудничество и възхищение.
Двата клуба винаги са поддържали връзка, основана на доверие и взаимно уважение. Това се отразява, наред с други аспекти, и в споделеното убеждение, че всеки потенциален интерес към играч, принадлежащ на другия клуб, трябва първо да бъде разгледан между самите организации, в съответствие с принципите на институционална лоялност, които исторически са управлявали отношенията между Байерн Мюнхен и Реал Мадрид."