Даниил Кондраков ще запише десетина минути на терена за сметка на Юго Комано.

Евандро приключва участието си в мача, а вместо него ще видим Ивайло Иванов.

77′

Бабакар Дион приключва с футбола за 2023 година, а вместо него влиза Петър Андреев.

75′

ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Връх в безпомощността на Пирин беше пропуснатата дузпа от Аймен Суда в 75-ата минута. Тогава Ефе Али наруши правилата в собственото си наказателно поле и Иво Андреев категорично посочи бялата точка. В този миг обаче Динко Хоркаш отново излезе на преден план, след като отгатна замисъла на Суда и отрази по най-добрия начин дузпата.

74′

Ефе Али получава жълт картон заради направената дузпа.

70′

СУДА! Ако не друго, Пирин искаше да си тръгне с поне малко достойнство от Пловдив. В 70-ата минута отличен шанс за почетно попадение се откри пред Аймен Суда, но минаващият му изстрел бе блокиран с крак от направилия ново спасяване от висока класа Хоркаш.

Снимка 645663

67′

Венцислав Бенгюзов приключва участието си в този мач. Влиза Семенив.

64′

ГООЛ ЗА ЛОКО! 3:0! ДУЗПА! ГЕОРГИ МИНЧЕВ! Класиката дойде някак естествено с оглед на случващото се футболния терен. В 64-ата минута съдията Иво Андреев отсъди дузпа, след като младият Бачев не прецени добре своя шпагат и подсече Георги Минчев. Потърпевшият нападател се нагърби с изпълнението и на наказателния удар, за да реализира своето четвърто попадение от началото на кампанията.

62′
Снимка 645655

61′

Станислав Костов влиза на терена, а вместо него напуска Абу.

61′

Борис Тютюков ще напусне играта, а вместо него ще видим Медвед.

53′

ГОООЛ ЗА ЛОКО! 2:0! ДИОН! На селекцията на Томаш бяха необходими още 120 секунди, за да подпечатат трите точки с гол за 2:0. Подобно на Конте, Бабакар Дион също сложи край на головата си суша. Крилото изигра класически ситуация за футболист на неговия пост и след навлизане в полето финтира бранител, запращайки своя изстрел в далечния ъгъл на пиринската врата.

51′

ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИ (ПД)! 1:0! КОНТЕ! Логичното на "Лаута" най-сетне се случи в 51-ата минута. Тогава отбраната на Пирин за пореден път бе подложена на изпитание. Ефе Али демонстрира непримиримост и завърши включването си в атака с центриране към Алфа Конте. Африканецът реши да действа красиво и с ножичен удар матира Ковальов от около десетина метра за кеф на всички "черно-бели" фенове.

48′
Снимка 645643

47′

ДЖОВАНИ! Второто полувреме започна с късче магия от бразилеца Джовани. №10 на Локо лесно елиминира съпротивата на двама в зелено, но стреля от място, без необходимата сила, и покрай дясната греда на "орлетата".

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ НА ТОЗИ МАЧ!

45′

ПОЧИВКА!

40′

МИНЧЕВ! Полувремето изтичаше, но Локомотив така и не намираше път към мрежата на Ковальов. Поредният отчел се само с пропуск беше Георги Минчев в 40-ата, когато нападателят надскочи персоналния си пазач при центриране, но с глава не насочи към очертанията на вратата.

Снимка 645645

38′

Димитър Илиев получава жълт картон заради нарушение срещу Абу.

32′

Футболистите на Локо не спираха да обсипват Ковальов с удари от всевъзможни позиции. Така беше и малко след регистрирането на половин час от този мач, когато и Евандро, и Джовани се оказаха много далеч от целта.

24′

Мартин Бачев от Пирин получава жълт картон.

Снимка 645646

23′

Мартин Паскалев най-сетне получава картон след серия нарушения.

22′

ДИОН! Домакините бяха близо до лидерството в 22-ата минута, когато Джовани демонстрира техниката си на малък периметър. Последвалата комбинация с Дион позволи на белгиеца да си освободи коридор за стрелба, но ударът попадна в обсега на Ковальов и той успя да блесне с отлична реакция.

13′

КОМАНО! И докато селекцията на Томаш се бе ангажирала изцяло със задачите си в офанзивен план, бърза контраатака на Пирин можеше да нанесе сериозни щети на пловдивчани в 13-ата минута. Юго Комано беше изведен зад гърба на локомотивската отбрана и само страхотното спасяване на Хоркаш направи така, че резултатът да остане непроменен.

Снимка 645648

8′

Георги Минчев отправи удар от средна дистанция, който премина опасно над горната греда на Ковальов в 8-ата минута.

6′

Националът на Сиера Леоне - Алфа Конте, направи впечатляващо влизане от фланга към полето на Пирин в 6-ата минута. Крилото демонстрира скоростна техника и падна на тревата след контакт с Венци Бенгюзов. Дузпа в полза на "смърфовете" обаче не последва. Нямаше намеса и на ВАР.

3′

Не бе никак изненадващо, че точно Локомотив (Пд) бе отборът, който стартира далеч по-амбицирано срещата. В 180-ата секунда на Максим Ковальов се наложи да боксира топката при центриране на Алфа Конте, тъй като в противен случай с глава в мрежата можеше да засече Георги Минчев.

Снимка 645647

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′