Локомотив (София) спечели и втората си контрола по време на предсезонната си подготовка в Банско. Този път, "железничарите" надделяха с 3:1 над столичния Академик.

Както "Топспорт" вече писа, в събота Локо разби с 3:0 Пирин (Гоце Делчев) в първата си контрола за новия сезон.

С два гола и асистенция се отличи Христо Златински. Той откри резултата още в 5-та минута на мача, като засече центриране на Митев. В 15-та минута, Златински центрира на Ивайло Димитров и последния с глава направи 2:0.

В края на първото полувреме, Златински вкара и втория си гол, реализирайки отсъдената за нарушение срещу самия него дузпа.

През второто полувреме в състава на Локомотив бяха извършени много смени. Това позволи на "студентите" да вкарат почетен гол в 69-та минута, когато се разписа Димитър Георгиев - Шустера. Той вкара с глава след грешка в отбраната на Локомотив.