Лагерът на Левски в Линдабрун (Австрия) приключи с равенство 1:1 срещу испанския Еркулес.

Съперникът поведе с 1:0 още в 26 минута чрез Де лос Сантос, след което мачът се накъса от множество нарушения и прекратявания на играта по други поводи. В този период "сините" имаха късмет, защото испанците улучиха два пъти гредата зад Петков.

Левски успешно се опита да поеме инициативата, но до изравнителния гол се стигна измъчено. В 82 минута Ники Димитров получи топката от Балтанов и направи 1:1. В самия край на мача М. Иванов се отличи с два голови пропуска.

Бардон, Телкийски и Коприваров пропуснаха срещата заради травми.

На лагера в Австрия преди това играчите на Станимир Стоилов завършиха 1:1 с Интер Братислава, и победиха ОФК Београд (3:0), Бърно (3:2), Гьор (2:1), Корона (3:2) и Адмира Вакер (3:0).

За Левски предстоят квалификациите от втория предварителен кръг на Шампионската лига срещу грузинския Сиони. В първата среща на 2 август "сините" са домакини, реваншът е на 2 август. Между двата двубоя е сблъсъкът с ЦСКА за Суперкупата на България (30 юли, неделя).

Съставът на Левски: Г. Петков, Ст. Ангелов, Топузаков, Томашич, Лусио Вагнер, Борносузов, Еромоигбе, Ем. Ангелов, Йовов, М. Иванов, Домовчийски (като резерви влязоха Дяков, Дойчев, Минев, М. Огнянов, Балтанов, Михайлов, Н. Димитров).

Друг български представител в евротурнирите - Литекс, победи Марек с 2:1 в Правец. Ловчанлии поведоха с 2:0, с голове на Станислав Манолев (15 минута) и Костадин Хазуров (35 минута). Георги Караканов намали за дупничани от дузпа в 74 минута. Дебют за Литекс направи холандецът Тийс Слуйтер, привлечен преди броени дни от първодивизионния Хераклес. Старши треньорът на "оранжевите" Люпко Петрович даде шанс на повечето от резервите, а Ивелин Попов, който лекуваше контузия, също изигра първата си среща преди новия сезон. Дебют за Марек направи македонецът Димче Спасовски, който е на проби.

Литекс чака реванш от турнира за Купата на УЕФА срещу словенския Копер. В първата среща като гости ловчанлии победиха с 1:0.

Локомотив (Пловдив) инкасира фиаско 0:7 срещу италианския Тревизо във Вилабаса. Още в 19 минута резултатът бе вече 3:0 за Тревизо и Локото капитулира. Вратарят на българския отбор Стоян Колев призна, че съотборниците му не са били на ниво и се оправда с дежурното "играхме срещу отбор от Серия "А". Колев е спряган за трансфер именно в Тревизо, като заяви, че лично той не знае как протичат преговорите. Получих уверение от ръководството, че до няколко дни всичко ще приключи успешно, уточни вратарят.

Съставът на ЛОКОМОТИВ: Колев, Бачков, Самокичев, Милев, Дончев Анев, димитров, Златински, Да Силва, Златнов, Въндев (като резерви влязоха вратарят Камбуров, Орловски, Дос Сантуш, Трънчев, Златковски и Илиев).