ФК ЦСКА 1948 победи Пирин с 3:0 в мач от 2-ия кръг на efbet лига. "Червените" oтбелязаха на два пъти през първата част благодарение на Стоян Стоичков (9') и Педро Енрике (21'). Георги Русев пък се разписа в добавеното време.

По този начин домакините са лидери в класирането с шест пункта, докато Пирин е последен с нито една точка. В сряда от 20:30 часа ФК ЦСКА 1948 ще се изправи срещу румънския ФКСБ от квалификациите на Лигата на конференциите.

РАЗВОЯТ НА МАЧА:

Играчите на Атанас Рибарски очаквано стартираха по-силно и в още в първите минути искат да затвърдят можеха да открият резултата, когато Орн Кяртансон нанесе опасен удар с глава, преминал встрани от вратата.

Снимка 627197

Източник: startphoto.bg

С оглед надмощието на домакините, в 9-та минута "червените" заслужено се добраха до първо попадение в срещата. Младият футболист в редиците на отбора Стоян Стоичко овладя топката на границата на наказателното поле, след което предоля съперник, за да отправи неспaсяем изстрел за 1:0.

Въпреки инкасирания гол, гостите показаха, че няма да се примирят и ще търсят възстановяване на паритетета. При подаване от свой съотборник Борис Тютюков изпревари персоналния си пазач, предизвиквайки спасяване от страна на националния ни вратар Даниел Наумов.

В 19-та минута ФК ЦСКА 1948 получи дузпа в своя полза. Полузащитникът Гезим Пепси не прецени внимателно действията си, тъй като в опит да отиграе центриране, докосна топката с ръка, което беше достатъчно за реферът Иво Андреев да отсъди дузпа. С изпълнението се нагърби Педро Енрике, който се разписа за 2:0.

Снимка 627196

"Орлетата" имаха възможност да върнат интригата в двубоя в 62-та минута. Тогава халфът Гасим Пепси остана напълно непокрит, ала разочарова с крайно неточния си удар, профучал високо над вратата.

Възпитаниците на Радослав Митревски така и не успяваха да оползотворят положенията си. Нападателят Даниил Кондраков умело се вклини между централните защитници на ФК ЦСКА 1948, ала стреля неточно.

Срещата окончателно беше решена в 91-та минута. Фланговият футболист Бирсент Карагарен осъществи хубав пробив отдясно, комбинира с Георги Русев, чийто изстрел премина опасно покрай гредата. Последва ъглов удар, при който крилото се извиси над всички, поразявайки вратата на Максим Ковальов.

ФК ЦСКА 1948 - Пирин 3:0 (Развой на срещата по минути)