Етър спечели с 3:2 гостуването си на Янтра в контрола, която старши треньорът Сашо Ангелов използва, за да даде шанс на младите футболисти в отбора, сред които имаше дори юноши набор 1997. На практика от основния състав играха само Благовест Ангелов и новото попълнение Борис Бисеров, а по време на второто полувреме в игра влезе и Илко Трифонов, съобщава "Велико Търново спорт".

„Етър" започна с Ивайло Петков на вратата, в защита Цветомир Додуров, Калоян Калчев, Борис Бисеров и Милен Савов, пред тях Алексдандър Сребринов, Благовест Ангелов, Кристиян Христов, Мехмед Мустафов, Захари Захариев и Димитър Цонев. След почивката се появиха оше Алиш Хаджимустафа, Добрин Петров, Маргарит Георгиев и Илко Трифонов.

Срещата се игра на изкуствения терен в Габрово при много добро за игра време. През първата част „виолетовите" поведоха с 0:2, след като Благо Ангелов откри резултата, а Мехмед Мустафов вкара второ попадение. „Янтра" намали на 1:2, но до края Александър Сребринов наниза и трети гол, а домакините оформиха крайното 2:3. „В този мач дадох шанс на младите да видят, че могат да играят и срещу мъже", коментира старши треньорът Сашо Ангелов.