Дунав надигра с класическото 3:0 Политехника (Галац) и зае седмото място на международния турнир "Калиакра Албена Къп", чийто медиен партньор са сайтът Топспорт.бг и вестник "Топспорт".

Румънците не оказаха никаква съпротива на русенци и явно изглеждаха уморени и неподготвени за последния си мач в турнира. През първото полувреме на два пъти Калайджиев в 14-ата с удар от границата на наказателното поле и в 25-ата с глава след изпълнеие на корнер даде цифров резултат на явното превъзходство на русенци - 2:0.

През втората част най-малкото, с което се отърваха северните ни съседи бе попадение на Християнов. В 50-ата минута, когато засече хубаво центриране на Хубенов отдясно. След успеха Дунав зае 7-о място на турнира.

ПОЛИТЕХНИКА – ДУНАВ 0:3
0:1 Калайджиев (14), 0:2 Калайджиев (25), 0:3 Християнов (50)

ПОЛИТЕХНИКА: Танасия (62-Падурану), Нику (46-Барледяну), Бурдеану, Кристофан (60-Даскалу), Алекса, Йосиф, Сериян, Фалкару, Димитреску (40-Ахире), Унгуряну (51-Чуря), Бастон (62-Чоба)

ДУНАВ: В. Георгиев (46-Пейков), Иванов, Тих. Тодоров (60-Миланов), Християнов (80-Караиванов), Скерлев (46-Памуков), Садула (60-Б. Илиев), Ковачев (60-Т. Димитров), Хубенов, Калайджиев (46-Караманов), Солаков (46-Велев), Абрашев (46-Ив. Кирилов)