Черно море победи Царско село в последен мач от 21-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" се наложиха с 1:0 на "Тича".

Единственото попадение стана дело на Стефан Велев в 30-ата минута. Така тимът на Илиан Илиев зае 7-ото място с 28 точки, колкото има и шестият ФК ЦСКА 1948.

"Царете" пък са на осмата позиция, с 24 пункта.

Днешният двубой мина под доминацията на домакините, а в герой за гостите се превърна стражът Джони Пласид.

Срещата започна с натиск на домакините. В 8-ата минута, Касми центрира много добре в наказателното поле, но Дробаров остана под топката и не успя да играе с нея, за съжаление на "моряците".

Черно море - Царско село, на живо

Мачът е от 17:30 часа

В 30-ата минута домакините успяха да поведат. Васил Панайотов стреля от въздуха след като засече центриране, стражът Пласид изби и топката попадна право в Стефан Велев, който мигновено стреля и направи 1:0.

В 43-ата минута, Зе Гомеш стреля от воле, но неговият силен шут бе блокиран от Джони Пласид. Секунди преди края на полувремето, Пласид спаси отново Царско село. Стражът изби плътен удар отблизо на Зе Гомеш, Георгиев изчисти след това и така атаката на "моряците" бе провалена.

След края на първата част, имаше искри между двата тима. Реян Даскалов влезе в пререкание с Илиан Илиев по път към съблекалните на "Тича", заради което получи жълт картон.

През втората част темпото спадна. "Моряците" продължиха да владеят инициативата, а Любо Пенев опита със смени да промени събитията на терена.

Снимка 522965

В 57-ата минута, се стигна до центриране на Пабло Гарсия, а Даниел Димов върна топката от аутлинията към наказателното поле, но Пласид отново бе герой за "царете" и улови.

До края на мача, гостите така и не успяха да намерят пък към вратата на Георгиев и си тръгнаха със загуба от Варна.