Ботев победи Локомотив с 3:2 в невероятно интересен и напрегнат двубой.

Победата   на стадион „Христо Ботев" бе първа за "канарчетата" в градското дерби от 9 години насам, а в герой на мача се превърна Костадин Видолов, който вкара два гола и асистира за третия.

Двубоят започна динамично и атаките към двете врати се редяха една след друга. При една от тях, в 6-ата минута, Видолов откри резултата след силен удар от границата на наказателното поле.

Локомотив обаче реагира бързо и изравни почти веднага. Точен бе Явор Въндев, който завърши една отлична атака на символичните гости.

Темпото на игра постепенно спадна, но лекият превес на Локомотив даде резултат и „железничарите" вкараха втори гол. Негов автор бе Христо Златински, който реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Халими.

През второто полувреме Ботев излезе преобразен и  успя да обърне развоя на мача. Първо Видолов превърна в гол втората дузпа в двубоя, а след това гениалният полузащитник изведе Саидходжа на чиста позиция, който оформи крайното 3:2.

След срещата и двамата треньори изказаха недоволство от съдийството на Стефан Спасов.

Наставникът на Локомотив Аян Садъков бе крайно разочарован и сподели, че принудителната смяна на Халими, както и неопитността на някои от играчите му са довели до неприятната загуба.

На другия полюс бе треньора на „канарчетата" Светослав Гърков. Той бе изключително развълнуван от победата и похвали играчите си за проявеното мъжество, като не пропусна да благодари и на публиката. „Без тях нямаше да се справим", лаконичен бе специалистът.

Празникът бе помрачен от неприятни събития преди мача. Тогава привържениците на двата отбора си спретнаха здрав бой.

Запалянковци на двата тима се спречкаха на една от оживените централни улици в Пловдив, като скандалът прерасна в масов бой между агитките.

При инцидента пострадаха 10 души, един от които полицай, ударен в главата. Задържани са 8 души.

Изпочупено е едно от заведенията на улица "Гладстон", както и билборд.

Привърженици на двата тима имаха спречкавия и на още две места в Пловдив преди мача, но при тях до сериозни инциденти не се стигна.