Дисциплинарната комисия към БФС остави случая с изпълнителния директор на "сините" и член на Изпълкома Наско Сираков от срещата Рилски спортист - Левски (2:1) без последствия, след като съдиите от мача са изпратили до Централата писмено изявление, че не са били заплашвани.

Любопитното е, че в доклада си за срещата делегатът Червеняков описал, че с негово разрешение Наско Сираков влязъл на почивката на двубоя в съдийската стая. Сираков отправил заплахи към рефера, които също са описани в доклада. Расистките скандирания на привържениците на Левски обаче не са отбелязани.

Червеняков заяви още, че е описал подробно за хвърлените от привържениците на Левски камъни и железен предмет от оградата на стадион "Искър" по охраняващите мача полицаи.

галевДисциплинарната комисия отлага решение по повод изнесеното от президента на Рилски спортист Юри Галев (вляво) за следващото си заседание, като изисква запис от охранителната камера в тунела. Във вторник босът на Рилецо се яви на заседанието, което не се проведе, като предостави писмо с обяснения за скандалите около двубоя Рилски спортист - Левски.

В документа Галев описал, как привърженик на Рилецо се обърнал след края на първото полувреме към Наско Сираков с думите: "Абе, Наско. Ти е..ш ли ги тия съдии, че така свирят!".

В писмото Галев допълва, че лично той не е влизал в съдийската стая на почивката на срещата. Президентът на Рилски спортист само попитал рефера защо е отсъдил дузпа за Левски, като не е обиждал рефера.