Берое постигна класическа победа с 3:0 над Славия в мач от шестия кръг в efbet Лига, игран на стадиона под "Аязмото. И трите гола в полза на "заралии" паднаха през първото полувреме. По този начин старозагорци са на 3-то място с 13 пункта, докато "белите" са 12-ти с четири пункта.

Гостите стартираха по-силно и първото сериозно положение бе за тях. Йон Бакеро стреля опасно от фаул, но топката премина над вратата.

Снимка 630559

Източник: startphoto.bg

Въпреки натиска на "белите", домакините изненадаха неприятно съперника са, тъй като поведоха в 17-та минута. Защитникът Лучиано Скуадроне засече центриране от ъглов удар, за да се разпише за 1:0.

Домакините се добраха до комфортна преднина минути преди края на първото полувреме. Енцо Барето получи празно пространство, устреми се напред, след което комбинира с Майк Ягуачи, който реализира за 2:0.

Снимка 630558

Неспосредствено след това "заралии" тотално съкрушиха амбициите на Славия в този мач. Густаво Каскардо с находчив пас намери Майк Ягуачи, чийто удар не остави никакви шансове на стража Николай Кръстев.

В 61-та минута столичният тим пропиля добра възможност да намали пасива си. Ертан Томбак се измъкна от опеката на централните бранители на Берое, взаимодейства с Йон Бакеро, чийто изстрел нацели страничната греда. До края на срещата не последва нищо по-интересно.

Берое - Славия 3:0 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 19:00 часа