Берое победи ФК ЦСКА 1948 в първи мач от плейофите за 7-ото място в efbet Лига.

Тимът на Петър Хубчев се наложи с 1:0 у дома. По този начин те заеха 8-ото място, но са с равни точки със 7-ия Локомотив (Пловдив).

Снимка 570816

Столичани пък са последни в тази група, заемайки 10-ото място. Единственото попадение днес бе реализирано от Тунгара.

В началото гостите изпуснаха дузпа чрез ставащия на 34 години днес опитен играч Галин Иванов.

Снимка 570820

Срещата започна вихрено. В 10-ата минута, Александров се отправи напред с топката, Ганев излезе и фаулира нападателя. ВАР прецени, че дузпа има.

Зад бялата точка застана Галин Иванов, който обаче не успя да реализира като стража изби удара му.

Берое - ФК ЦСКА 1948, развой на срещата по минути

Много битка в Стара Загора

Половин час след началото на мача, домакините успяха да поведат. Тунгара успя да засече центриране на Юсеин и с глава от близка дистанция преодоля Наумов като защитата на гостите не успя да реагира. До края на полувремето, старозагорци създадоха по-опасни положения, но не стигнаха до ново попадение.

Снимка 570818

През втората част двата отбора продължиха да се надиграват. В 67-ата минута, Даниел Генов засече от корнер и необезпокояван стреля от близко разстояние, но опитният играч вложи прекалено много сила в удара си и топката мина над вратата.

Снимка 570817

Три минути по-късно, Наумовизби много силен и точен удар на Мечев от дистанция.

До края на мача, ФК ЦСКА 1948 опита натиск, но така и не сполучи пред вратата на стабилния в изявите си днес Генадий Ганев.