България победи Ейре с 2:0, в мач от трета европейска група на младежките квалификации на стадион "Георги Аспарухов" тази вечер. Българският отбор имаше териториално и игрово превъзходство през целия мач.

Нашите започнаха мача по - мотивирано и веднага взеха инициативата. Още в началото на двубоя, пропуски направиха Момчил Цветанов и Лъчезар Балтанов, а към края на полувремето и Николай Чипев се размина с гола.

Все пак, българите увенчаха надмощието си с гол в самия край на полувремето, като негов автор стана нападателят на Байер (Леверкузен) Атанас Курдов.

Крилото на Литекс Момчил Цветанов проби и подаде на Балтанов, който обаче не успя да нанесе качествен шут. Тогава Атанас Курдов взе топката и с мощен удар я прати в ирландската мрежа.

В 35-ата минута нападателят на Левски Мариан Огнянов напусна терена с аркада. Той се сблъска с Кийт Трейси при единоборство до страничната линия. На неговото място влезе халфът на Миньор (Перник) Николай Дюлгеров.

Малко след началото на второто полувреме резервата Дюлгеров стреля мощно, но топката излезе в аут. Гостите от Острова създадоха първата си голова възможност чак в 55-ата минута, но Нолън стреля с глава в аут.

В 77-ата минута, най - добрият на терена Момчил Цветанов вкара втория гол за България. Той преодоля няколко ирландски защитници с дрибъл и без проблеми прати топката в мрежата на Шейн Редмънд.

До края на мача пред Курдов се откри нова възможност да вкара и трети гол, но отблизо той изпрати топката в аут.