Арда надви Спартак (Варна) с 2:0 в двубой от 25-ия кръг на efbet лига. Головете бяха дело на Станислав Иванов и Иван Тилев. Най-интересният момент в мача бе в края на първото полувреме, тъй като гостите останаха с човек по-малко. По този начин кърджалийци събраха солидна преднина и са на 8-мо място с 35 пункта. "Соколите" пък са последни с едва 12 точки в актива си.

Домакините стартираха по-силно срещата. Възпитаниците на Александър Тунчев организираха опасна атака, когато топката се озова във футболист на Арда, след което той стреля, но бранител на гостите парира удара му.

Снимка 609197

Източник: startphoto.bg

В средата на първата част отборът от Кърджали имаше претенции за дузпа. Абубакар Тунгара навлезе в наказателното поле, когато Александър Цветков протегна крак, за да му отнеме топката, а халфът се строполи на земята. Ситуацията бе проверена от ВАР, който не установи нищо нередно и даде знак играта да продължи.

Именно полузащитникът на тима от Варна постъпи безрасъдно, влизайки грубо в краката на противник в 44-та минута. Главният съдия Георги Кабаков получи сигнал и отиде да лично да прегледа съприкосновението на ВАР. Реферът не се поколеба и го отстрани от игра.

Снимка 609195

Арда имаше възможност да поведе, след като започна по-вдъхновено второто полувреме. Иван Коконов овладя подаване в наказателното поле, чийто удар излезе в аут.

Съставът на кърджалийци не спря с набезите си и заслужено излезе напред в резултата в 53-та минута. Крилото Иван Коконов се възползва от грешка на персоналния си пазач, устреми се напред, за да центрира към Станислав Иванов, чието изпълнение не остави шансове на Кристиано Фигуеиредо.

Снимка 609186

Арда можеше да удвои аванса си десет минути по-късно. Появилият се в сблъсъка Иван Тилев пое по чудесен начин топката на границата на наказателното поле и я насочи коварно към стража на Спартак, ала изстрелът му се оказа неточен.

Иван Тилев пропусна най-сериозното положение в 80-та минута. Офанзивният играч остана напълно непокрит в наказателното поле на гостите, но сякаш взе грешното решение, преценявайки да подава, а не да стреля.

Снимка 609196

Интригата окончателно приключи в 86-та минута. Светослав Ковачев преодоля двама бранители на Спартак и с акуратно отиграване предостави кълбото на Иван Тилев, който от близка дистанция записа името си сред голмайсторите.

Арда - Спартак (Варна) 2:0 (Развой на срещата по минути)