Вицешампионките от Лукойл Нефтохимик записаха победа след поражението в Русе през седмицата срещу първенеца Дунав Еконт и се утвърдиха на второто място във временното класиране след успеха над Берое 07 (Стара Загора) със 73:57 точки.

Двубоят започна равностойно и домакините се оттеглиха след 10 минути само с точка аванс - 16:15. Постепенно до почивката разликата нарасна благодарение силната игра на американката Лори Ванеса Неро под двата коша.

Тя завърши с 19 точки и 12 борби, а най-резултатна за домакините бе Даниел Кратчър с 28 точки. Равновесието в тима на гостенките поддържаше друга американка - Латаша Байерс, отбелязала 24 точки, както и бившата състезателка на бургазлийки Катя Кордова с 14 точки.