Четири кръга преди края на първата фаза на Евролигата още един тим си осигури участие сред най - добрите 16 в турнира. Литовският Лиетувос Ритас разби Льо Ман с 85:50 и се присъедини към тимовете на ЦСКА (М), Барселона, Панатинайкос и Уникаха.

Домакините доминираха още от самото начало на срещата и след първите 10 минути водеше с 23:10. На полувремето литовците вече имаха 22 точки аванс.

Гостите се затрудняваха срещу стабилната защита на Лиетувос Ритас, а и стрелбата им от рязстояние не вървеше. по този начин Льо Ман остана единственият тим в Евролигата, който все още няма победа в турнира.

След края на третата четвърт домакините водеха с 37 точки и на практика двубоят вече бе решен.

Топреализатор за литовците бе Мат Ниелсен с 20 точки при близо 80% успеваемост в стрелбата от игра. 14 добави Марионас Петравичиус, който овладя и 7 борби, а с 11 се отчете Миндаугас Лукаускис.

За гостите Равив Лимонад бе най - резултатен с 11 точки, но при стрелба от игра 4/14.