Ейбар очаквано загуби домакинството си на Барселона в среща от 19-ия кръг на Примера дивисион.

Двубоят на стадион "Ипуруа Мунисипал" завърши при "скромното" 4:0 за "блаугранас".

Точни за победителите бяха Меси, Неймар и двамата футболисти, популярни в Испания с фамилия Суарес - както обичайният (Луис), така и оказващият се все по-често "златна резерва" за тима Денис.

И този път вторият влезе в игра, заменяйки свой съотборник. В случая промяната беше принудителна, а с носилка от терена беше изнесен Серхио Бускетс, пострадал при сблъсък с може би най-грубия футболист на терена тази вечер - Ескаланте.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се в мача:

Барселона с визита за протокола в Ла Лига

НА ЖИВО: Ейбар - Барселона

Ейбар приема каталунците

Барселона отпътува за гостуването си без контузения си капитан Андрес Иниеста, който има болки в прасеца.

Халфът беше заменен още на почивката в мача за Купата на краля срещу Реал Сосиедад и мястото му тази вечер бе заето от Андре Гомеш.

Каталунците нямаха право на грешна стъпка, тъй като преследването на лидерите Реал (Мадрид) и Севиля продължава.

Луис Енрике: Няма друг като Андрес Иниеста

Луис Енрике: Няма друг като Иниеста

"Имаме добри футболисти на тази позиция"

Въпреки че тимът натрупа три поредни победи, треньорът Луис Енрике заяви, че загубата на Иниеста е голяма.

Барселона без Андрес Иниеста срещу Ейбар

Ветеранът получи контузия

Освен Иниеста, Барса беше и без Рафиня и Хавиер Масчерано, който е наказан. В състава се завърна Жорди Алба.

Треньорът на Ейбар Хосе Луис Мендилибар заяви, че тимът му няма да се стресне от името на големия си противник.

Ейбар смълча "Бернабеу", Реал с нова издънка в Примера! (ВИДЕО)

Мадридчани стигнаха само до 1:1 срещу ковария си съперник

Така и беше - Ейбар не спираше да атакува в началото на мача, но малко по малко пробивите на Леон намаляха, за сметка на тези на Меси и Суарес.

Снимка 274580

За съжаление на Луис Енрике, един от основните му двигатели в отбора - Серхио Бускетс трябваше да напусне терена преждевременно, след като пострада при грубо нарушение на правилата, от страна на Ескаланте.

Снимка 274579

На мястото му на терена се появи Денис Суарес, който след още 21 минути игра - в 32-ата - вече беше в прегръдките на съотборниците си.

Снимка 274583

Суарес бе точен и откри резултата след вихрена акция на "блаугранас", и добавка към шут на Меси.

Само 5 минути след почивката победителят в мача вече бе пределно ясен, като след ефектно двойно подаване с Луис Суарес, Лионел Меси ознаменува поредния си силен мач за Барса с попадение на сметката си.

Снимка 274585

3:0 за испанския гранд направи самият Суарес, който бе точен в 68-ата минута на двубоя, а крайното 4:0 оформи Неймар, разписал се в добавеното време на срещата.

Снимка 274588

Така в таблицата с временното класиране Реал (Мадрид) остава лидер и след 18 изиграни срещи разполага с актив от 43 точки. Барселона е трети с 41, но и мач в повече.

Ейбар продължава да заема 9-ата позиция в класирането.