Пълен "комплект" попадения за звездите на каталунците!

Луис Суарес отстъпва мястото си на терена на Пако Алкасер.

Меси извежда Луис Суарес за пореден път в добра голова позиция.

Ново попадение обаче не пада.

68′

3:0! ГОЛ на Луис Суарес!

Въпросът вече е с каква разлика ще се наложи грандът над непретнциозния си домакин!

65′

Видал заменя Роберто.

60′

По всичко личи, че това няма да е краят на каталунската инвазия в половината на съперника.

Атаките на гостите не спират и за минута.

55′

Гостите се опитват да отговорят на второто попадение във вратата си, но пореден изстрел на Леон не намира целта.

50′

Лионел Меси бележи за 0:2!

Всичко в този мач е ясно, още на старта на вторите 45 минути!

Чудесно взаимодействие между Меси и Суарес изведе аржентинския гений в изгодна голова позиция и от близка дистанция той не сгреши!

45′

Играта е подновена.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Серхи.

43′

Чудесен пас на Меси към Неймар.

Последният обаче стреля в краката на вратаря.

Малко след това и Суарес шутира, но топката намира ГРЕДАТА зад вратаря на Ейбар!

42′

Жълт картон за Туран.

39′

Жълт картон за Капа.

35′

След попадението в полза на Барселона, личи известна паника и липса на организация в редиците на съперника на "блаугранас".

32′

Какво включване на Денис Суарес в мача! 1:0 за Барселона!

Влезлият като резерва състезател открива резултата, след добавка към шут на Меси!!!

Снимка 274583

30′

Меси отделя доста време на това да отнема, владее и подава топката, като в определени моменти от мача Суарес изглежда изолиран на върха на каталунската атака.

Иниеста видимо липсва на Барселона в центъра на терена.

Снимка 274581

27′

Леон е изведен добре, но стреля право в ръцете на Тер Щеген.

26′

Официално предупреждение за Ескаланте.

Безспорно най-грубият футболист на терена, до момента.

21′

За пореден път Дос Сантос спира пробив на Меси.

Въпросът е кога защитата на домакините най-после ще се пропука под набезите на звездите в редиците на гостите.

20′

Меси извежда добре Суарес, но последният не успява да намери очертанията на вратата.

Снимка 274580

19′

Две поредни центрирания на Инуи.

Умтити обаче е на мястото си и предотвратява опасността в полето на Барса.

14′

Суарес стреля от половината на тима си, в опит да прехвърли излезлия напред вратар на съперника.

Ударът му, обаче, не е достатъчно силен.

11′

Принудителна смяна.

Денис Суарес заменя контузения Серхио Бускетс. Луис Енрике не изглежда никак щастлив от случващото се.

Снимка 274579

9′

Носилка на терена, след като Ескаланте изпробва силата на двата си крака, при нарушение срещу Бускетс.

Няма да е изненадващо, ако футболистът на каталунците бъде заменен още на този ранен етап от сблъсъка.

7′

Капа поваля Неймар в наказателното поле.

Реферът не сигнализира за нарушение на правилата.

4′

Педро Леон центрира от свободен удар, но Матийо чисти топката в предни позиции.

2′

Унуи е изпреварен от Роберто в доста невралгична зона от половината на Барса.

Добри действия, от страна на състезателя на каталунците.

1′

Ареито Видал

Ейбар е домакин на Барселона в среща от 19-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят на стадион "Ипуруа Мунисипал" стартира в 21:45 часа.

Барселона отпътува за гостуването си без контузения си капитан Андрес Иниеста, който има болки в прасеца. Халфът беше заменен още на почивката в мача за Купата на краля срещу Реал Сосиедад и се очаква мястото му тази вечер да бъде заето от Андре Гомеш.

Каталунците нямат право на грешна стъпка, тъй като преследването на лидерите Реал (Мадрид) и Севиля продължава.

Луис Енрике: Няма друг като Андрес Иниеста

Луис Енрике: Няма друг като Иниеста

"Имаме добри футболисти на тази позиция"

Въпреки че тимът натрупа три поредни победи, треньорът Луис Енрике заяви, че загубата на Иниеста е голяма. "Няма нито един от отбора като него, нито пък в световния футбол. Това е проблемът - имам добри футболисти на всяка позиция, но нито един от тях не е като Иниеста", каза треньорът на Барса.

"Имаме нужда от дълга серия от добри резултати, но това все още ни липсва. Надявам се все пак да сме поставили началото и да почнем да се изкачваме в класирането. Ейбар ще се придържа към своя си стил на игра. Ще ни бъде трудно, тъй като най-вероятно ще имаме малко свободни пространства", каза още Луис Енрике.