Отборът на Реал (Мадрид) продължава с неубедителните си резултати в последно време, което коства лидерската позиция на "кралете" в Примера дивисион, и то срещу непретенциозен отбор, какъвто е Ейбар. Гостите обаче си тръгнаха от "Бернабеу" с 1 точка, след като стигнаха до 1:1 при гостуването си на формацията на Зинедин Зидан.

Срещата започна кошмарно за столичани, които допуснаха гол още в 6-та минута, когато Рико откри за Ейбар. Все пак отговорът на Реал бе мигновен, след като Гарет Бейл възстанови паритета за 1:1 в 18-та минута.

Очакваше се с попадението всичко да си дойде на мястото, а Реал да продължи започнатото от уелсеца, но уви до края на срещата до победен гол не се стигна, въпреки опитите на домакините да стигнат до пълен обрат.

До такъв не се стигна, а Реал вече е на второ място, при това с мач по-малко от Барселона, който тази вечер се изправя срещу Селта. Атлетико заема първата позиция с 15 точки, колкото имат и хората на Зидан.