Алексадър Зверев и Даниил Медведев излизат един срещу друг във втория полуфинал при мъжете на Australian Open. Това ще бъде 19-и мач между двамата, като до момента руснакът води с 11-7 победи. Любопитното е, че досега Зверев и Медведев никога не са се изправяли един срещу друг в турнир от Големия шлем.

Победителят от двубоя ще играе на финала срещу световния №4 Яник Синер, който по-рано днес сензационно отстрани десеткратния шампион в турнира Новак Джокович с 3:1 сета.

Случи се! Новак Джокович е на колене в Австралия!

Яник Синер сътвори голямата сензация на Australian Open

преди 3 месеца в 15:10 ч.

Изумителен обрат! Медведев спечели петия сет с 6:3 и се класира за финала на Australian Open!

Снимка 650721

Двамата спечелиха първите си два сервис гейма в решителния пети сет, но при резултат 2:2 Зверев допусна грешка на мрежата и изостана с 15:40 на свой сервис. Саша успя да спечели следващите две точки, но изумителен минаващ удар на Медведев по диагонала донесе още една възможност за пробив на световния №3. Последва неточност от форхенд на германеца, която осигури така желания пробив за Даниил. След това той затвърди пробива на 30, а в следващия седми гейм Зверев загуби само точка, за да намали изоставането си на 3:4. Медведев не срещна особени затруднения при следващото си подаване и се доближи само на гейм от крайната победа. Руснакът успя да затвори срещата при сервис на Зверев, като реализира още първия си мачбол и си осигури място в големия финал, където ще се изправи срещу италианеца Яник Синер

Последно обновление в 15:36 ч. на 26.01

преди 3 месеца в 14:32 ч.

6:7, още един спечелен тайбрек от Медведев и равенство в сетовете!

Снимка 650706

В четвъртия сет, подобно на третия, никой от двамата тенисисти не допусна да загуби своето подаване. В тайбрека играта също бе много равностойна, като Медведев допусна двойна грешка при 4:4, но върна минипробива още в следващото разиграване, а след това направи изумителна къса топка от ретур, за да стигне до сетбол на сервис. Последва мощен ас по правата и равенство в сетовете.

преди 3 месеца в 13:42 ч.

6:7, Медведев остава в играта!

Снимка 650698

В третата част за разлика от първите две пробиви нямаше, въпреки че и двамата тенисисти имаха затруднения в някои от сервис геймовете си. Така се стигна до тайбрек, в който руснакът показа по-здрави нерви и го спечели със 7:4 точки, като по този начин остана в битката за място на финала.

Последно обновление в 13:43 ч. на 26.01

преди 3 месеца в 12:42 ч.

6:3, германецът спечели и втория сет!

Снимка 650690

Зверев очевидно придоби допълнително самочувствие след спечеления първи сет, заигра по-спокойно и получи възможност да вземе подаването на своя съперник още в самото начало на втората част. Медведев успя да се спаси, но в петия гейм руснакът все пак допусна пробив, а когато сервираше за оставане в сета при 3:5 отново не успя да спечели подаването си, което осигури преднина от два сета за Саша.

преди 3 месеца в 11:53 ч.

7:5, сет за Зверев!

Снимка 650658

Двубоят започна с размяна на бързи сервис геймове, но след това Медведев се пропука и направи серия от двойни грешки, следващите два пъти, когато застана на сервис линията, което осигури аванс от два пробива за Зверев за 4:1. Руснакът все пак успя да заличи пасива си, но при 5:5 отново загуби подаването си. Германецът изпита сериозни затруднения и втория път, когато сервираше за сета, като 12-ия гейм предложи множество дълги разигравания, едно от които с продължителност 51 удара, но в крайна сметка поставеният под №6 доведе нещата до успешен край и си осигури сет аванс.

Последно обновление в 13:44 ч. на 26.01