Диего Симеоне коментира, че срещу Реал (Мадрид) отборът му е стоял по-добре на терена във финала за Суперкупата на Испания.

Треньорът на Атлетико коментира случилото се в срещата:

"Това беше най-важният момент в мача. Когато Валверде получи червен картон. Като мина покрай мен, му казах, че всеки на неговото място щеше да направи същото. Фактът, че именно той получи наградата за играч на мача, казва всичко.

Реал (Мадрид) победи Атлетико (Мадрид) с дузпи във финала за Суперкупата на Испания

Реал (Мадрид) продължи перфектната серия на Зидан, "белите" грабнаха Суперкупата на Испания след дузпи

"Кралете" се наложиха с 4:1 над Атлетико

Започнахме доста добре и играхме силно в първите 20-25 минути. След това Реал взе инициативата в края на полувремето.

След почивката те атакуваха повече, но ние бяхме добре подредени и не допускахме чисти положения пред вратата ни. Имахме своите шансове да победим. Мората и Анхел Корея бяха близо до гола.

Мисля, че срещу Реал играхме по-добре, отколкото срещу Барселона. За три дни срещнхаме два от най-силните отбори в света. Трябва да продължим да работим, за да можем да се конкурираме с тях и с тимове като Ливърпул и Байерн (Мюнхен)", каза Симеоне.

Зидан: Доволен съм от футболистите, радвам се, че Валверде беше избран за Играч на мача

"Мисля, че станахме свидетели на хубав финал"