Старши треньорът на Гьозтепе - Станимир Стоилов е бесен на Александър Димитров, защото е извикал Филип Кръстев на предстоящите мачове на България от FIFA Series в Индонезия. Още преди националният селекционер да обяви списъка, Мъри го е помолил да не включва в него бившия полузащитник на Левски и Славия, съобщи "Тема Спорт". Кръстев е основен играч на Гьозтепе, който води битка за участие в евротурнирите. Той премина в тима от Измир тази зима, след като не успя да се наложи в опашкаря от Чемпиъншип - Оксфорд.
Повиквателните на селекционера Александър Димитров за турнето на националите в Индонезия породиха доста полемики. Започна се с това, че нито един играч на Лудогорец, който води битка за титлата с Левски, не бе извикан. За сметка на това, в списъка бе капитанът на сините Кристиан Димитров. После той отпадна, заради контузия, като точно това се очакваше да се случи. Мина се през обезкървяването на младежите, на които предстоят важни евроквалификации и отказа по лични причини на Илия Груев и Лукас Петков, за да се стигне и до неразбирателство с наставника на Гьозтепе Станимир Стоилов.
Стоилов е заявил на Димитров, че ще прави лагер на базата на клуба "Аднан Сувари" и контрола, а Филип Кръстев било много важно да е част от отбора през следващите дни. Той е искал да спести на възпитаника си изморителното пътуване до Джакарта за мачове със Соломонови острови и евентуално домакина Индонезия от FIFA Series. Очевидно молбата на Стоилов не е била уважена и Кръстев замина на турнето с националите.
Интересното е, че в кръга след паузата Гьозтепе играе първи - на 4 април (събота) от 14:30 часа. На "червено-жълтите", които са в серия от 6 мача без победа, предстои гостуване на Генчлербирлиги. Вторият мач на "лъвовете" от турнето в Индонезия ще е на 31 март (вторник).
abc-xyz
на 25.03.2026 в 19:19:20 #5УмеренЦСКА на 25.03.2026 в 19:49:36 #4 …БФС не можеше ли да изпрати в Индонезия отбор формиран изцяло от "младите си таланти", които до сега не са и помирисвали националния отбор, но нали са "перспектива"? Хем да видят свят, хем да си запишат някакво участие. И да ги отупат, никой няма и "копче" да им каже. ======== Даже и за женския отбор ще е срамно да падне от тия отбори! А за мъжкия никак не е сигурно, че ще бие!
УмеренЦСКА
на 25.03.2026 в 17:49:36 #4...Всеки вижда, че участието на националния отбор на България във FIFA Series предизвиква колики в храносмилането на треньорите на всички клубове, в които играят титулярите на нашенските национали. И прави са да протестират, тоя "турнир" е една чиста загуба на време... ...Кой успя да се отърве, успя, кой не успя- протестира... БФС не можеше ли да изпрати в Индонезия отбор формиран изцяло от "младите си таланти", които до сега не са и помирисвали националния отбор, но нали са "перспектива"? Хем да видят свят, хем да си запишат някакво участие. И да ги отупат, никой няма и "копче" да им каже.
piatek.fut
на 25.03.2026 в 03:44:52 #3Защо?И без това го държи резерва!
steiner
на 24.03.2026 в 22:19:46 #2Откога турски отбор,ще диктува повиквателните на българския национален селекционер?
Гуй за целия турски футбол,барабар с треньорите им.
Lucho0046
на 24.03.2026 в 21:13:36 #1Уж нови играчи щеше да вика,а накрая от първите изброени масово от предишните квалификации . И щом е дал добър довод защо не го е спазил ? Мач на 31 март и след това на 4 април при наличие ,че ще има 14-15 часов полет ... Без почивка ще бъдат.