Атлетико Мадрид и Реал Сосиедад ще играят във финала за Купата на краля през сезон 2025/2026. Решителният мач ще се проведе на 18 април на стадион "Олимпико де Севиля - Ла Картуха" в Севиля.

Отборът на Диего Симеоне достигна до финала, след като отстрани Барселона в полуфиналите. Атлетико спечели първия мач с 4:0, а във втория загуби с 0:3, което се оказа достатъчно за класиране в решителния двубой.

Барселона победи с 3:0 Атлетико Мадрид за Купата на Краля

Барселона разби Атлетико, но остана на крачка от големия обрат

Голям мач

Мадридският клуб ще играе на финал в турнира за първи път от 2013 година. Тогава Атлетико спечели трофея след победа над Реал Мадрид с 2:1. Общо тимът има 10 триумфа в турнира.

Реал Сосиедад си осигури място на финала след успех над Атлетик Билбао в полуфиналната фаза. Отборът от Сан Себастиан е печелил Купата на краля три пъти - през 1909, 1987 и 2020 година.

Настоящ носител на трофея е Барселона. На финала през 2025 година каталунците победиха Реал Мадрид с 3:2 след продължения.