Реал (Мадрид) спечели Суперкупата на Испания. "Белите" се наложиха с 4:1 след изпълнение на дузпи над градския съперник Атлетико. Редовното време и продълженията в Джеда завършиха без попадения.

В герой за "кралете" се превърна Серхио Рамос, който вкара решаващата дузпа, както и вратарят Тибо Куртоа, който отрази удара на Томас. В продълженията на мача Феде Валверде бе изгонен, след което белгийският вратар направи още едно ключово спасяване.

Така наставникът на Реал Зинезин Зидан продължи да печели всеки финал, в който води свой отбор.

Реал (Мадрид) - Атлетико (Мадрид) 0:0, победителят ще бъде решен след дузпи

Сблъсъкът в Джеда започва в 20:00 часа

Първият точен удар отправи Каземиро в 5-ата минута. Бразилецът стреля технично в далечния ъгъл, но не затрудни Облак. Четири минути след това Модрич опита да изненада словенския вратар с шут от далечна дистанция, но стражът се справи.

В 14-ата Серхио Рамос направи голям подарък на Жоао Феликс. Защитникът подаде към португалеца на границата на наказателното поле, откъдето младокът шутира неточно.

Снимка 461246

В 20-ата минута Варан закъсня да покрие Мората. Нападателят опита удар от около 22 метра, но неточно. В 32-рата Иско засече топката с глава на първа греда и насочи близо до целта.

В 42-ата минута Кореа намери Феликс в наказателното поле. Ударът на нападателя бе блокиран. Топката стигна до Саул, който стреля със задна ножица, но Куртоа не се затрудни.

Минута по-късно защитата на "рохибланкос" изпусна Каземиро при корнер. Бразилецът стреля опасно с глава, насочвайки над гредата.

Снимка 461247

В 48-ата Каземиро напредна през центъра и намери прекрасно Лука Йович. Сръбският нападател тръгна мощно, но точно преди да нанесе удар Хименес изчисти топката. 51-вата Йович финтира Фелипе и Киърън Трипиър, стреля между краката на английския защитник и топката облиза далечната греда след шута по земя.

Малко след това защитник на "дюшекчиите" блокиран удар на сръбския нападател. В 67-ата минута Феде Валверде пропусна най-чистото положение в срещата. Йович проби отдясно и центрира меко за уругвайският халф, който нацели коляното си с глава, след което топката излезе в аут.

Снимка 461248

В 80-ата минута Мората пропусна отлична възможност да открие резултата. Нападателят бе намерен от Трипиър в наказателното поле и насочи топката в близкия ъгъл, но Куртоа с отлична намеса спаси вратата си.

В 88-ата минута Мариано стреля неточно с глава. В добавеното време Родриго можеше да донесе победата на Реал, но от близка дистанция шутира право в обсега на Облак. В петата минута на продължението Томас Партей опита да изненада Куртоа от пряк свободен удар, но вратарят внимаваше.

Снимка 461250

Първата добра възможност в продълженията на срещата се откри пред Менди, чийто удар не намери целта. Малко след това Куртоа спаси шут на Витоло в близкия ъгъл.

В 107-ата минута вратарят на Реал се справи със страничен удар на Мората, след като преди това не усяп да избие центриране от корнер. Три минути след това Облак се справи последователно с удари на Модрич и Мариано.

Снимка 461254

Източник: Twitter

В 115-ата Дани Карвахал сбърка при опит за овладяване на висока топка и подари мълниеносна контра за Атлети. Мората се устреми сам срещу вратаря и Феде Валверде умишлено се хвърли с краката му, за да го фаулира. Съдията очаквано извади директен червен картон. Две минути по-късно Анхел Корея се измъкна отдясно, центрира, получи се рикошет и Куртоа едва успя да спаси.

При наказателните удари "белите" вкараха всичките си изпълнения чрез Карвахал, Родриго, Модрич и Рамос. За "дюшекчиите" Саул и Томас пропуснаха, а Трипиър успя да отбележи.