Мо Фара обясни пред медиите седмото си място на кроса в Единбург. 33-годишният сомалиец с британски паспорт заяви, че основната причина за незадоволителното му представяне е болест.

Носителят на 4 златни олимпийски медала на 5000 и 10 000 метра каза, че е бил повален от вирус по Коледа.

Вземете и рекорда. И я хвърлете на кладата

Сега трън в очите останаха Стефка Костадинова и няколко динозаври от времето на Студената война.

"Разочарован съм от седмото си място, но в последните няколко седмици тренировките не вървяха толкова добре. Можех да се оттегля от състезанието и да си остана вкъщи, но бягах за страната си", сподели Фара след състезанието, което беше спечелено от кениеца с американски паспорт Леонард Корир.

Втори остана Калъм Хоукинс (Великобритания), който беше поздравен от Фара за отличното си представяне.

Аштън Ийтън сложи край на кариерата си

Американски атлет сложи край на кариерата си

"Дадох всичко на десетобоя"

"Калъм е страхотен атлет и го показа без никакво съмнение - страхотно постижение. Надявах се, че той ще спечели състезанието. И в края беше близо", коментира Фара представянето на своя съотборник, който загуби първата позиция във финалния спринт.