Отборите на Славия и ЦСКА не се победиха във второто столично дерби за  този кръг. Срещата в квартал „Овча Купел" завърши 2:2, като крайният резултат може да бъде определен като напълно резонен. По този начин и двата тима остават в челото на класирането. ЦСКА заема първото място с 7 точки, докато днешният им съперник е трети с пет пункта. „Бели" и „червени" пък продължават да не познават и вкуса на поражението.

Дербито стартира с ранен гол на Сергиу Буш, който изведе „армейците" напред след само 9 минути игра. Малко преди края на полувремето, Мичел Бурзорг се възползва от отлична асистенция на Фонсека и направи 1:1. Сашо Тунчев изведе ЦСКА отново напред след гол с глава в 51-ата минута, но точките бяха поделени след магически гол с пета на Мишел Платини.

Срещата в квартал „Овча Купел" бе посетена от сериозно количество футболни фенове. Разбира се, по-голямата част от тях симпатизираха на ЦСКА.  Селекцията на Стойчо Младенов бе тази, която диктуваше събитията на терена веднага след първия съдийски сигнал. „Червените" пресираха своя опонент дълбоко в неговата половина и логичното се случи в 9-ата минута, когато Сергиу Буш отбеляза попадение във втори пореден мач.

Този гол бе белязан от чудесното  извеждащо подаване на Карачанаков към Сергиу Буш. От почти нулев ъгъл, румънецът отправи коварен изстрел, който опъна мрежата зад Петков. Със сериозна вина за това попадение  бяха  бранителите в "бяло"-Везалов и Пиргов.

Отговорът на Славия можеше да бъде  светкавичен, ала два невероятни пропуска лишиха „белите" от изравнителен гол. Карлос Фонеска стреля диагонално, като шутът му бе спасен с мъка от Якуб Дивиш. При последвалия шанс за добавка, с изключителен пропуск блесна Мишел Платини. Бившият цесекар не успя да вкара от около осем метра.

Инерцията в играта на домакините можеше да бъде убита в 18-ата, когато Бергонси пропусна да удвои преднината на ЦСКА. Александър Тунчев бе най-съобразителен при един ъглов удар, сваляйки с глава към бразилеца на далечната греда. Полузащитникът  обаче сътвори невъзможното, след като от един метър не успя да реализира.

Поредното добро положение за „армейците" бе инкасирано в 35-ата минута. Сергиу  Буш излезе очи в очи срещу Георги Петков, но опитният страж прояви хладнокръвие и спаси своята врата.

Всички фенове на Славия имаха повод за радост три минути преди края на полувремето, когато резултатът бе изравнен. Карлос Фонсека бе изведен чудесно зад защитата на ЦСКА, стигна почти до аутлинията, след което върна към намиращия се на дузпата Бурзорг. Холандецът се възползва максимално от тази ситуация и хладнокръвно реализира.

Подновяването на играта бързо донесе нова промяна в столичното дерби. ЦСКА отново успя да излезе напред, след като централният бранител Сашо Тунчев скочи най-високо при един ъглов удар и с глава разстреля Гошо Петков.

„Армейците" обаче за втори път допуснаха изравняване, като това се случи в 62-ата минута, когато Мишел Платини наказа бившия си тим с магическо попадение. Да Силва и Цветомир Панов разиграха чудесно отдясно, крайният защитник центрира по тревата, а таранът на "белите" изпълни блестящ изстрел с петичка и вдигна феновете на крака.

За съжаление, последните 30 минути от тази среща протекоха в тактическо надиграване между двамата треньори, като от това загуби и атрактивността на дербито. Така „бели" и „червени" поделиха точките в 127-то издание на това столично дерби.

Отборът на ЦСКА запази лидерската си позиция, събирайки актив от 7 точки толкова, колкото има и вторият Ботев (Пд). Славия пък заема третото място с 2 пункта по-малко.