Черноморец постигна първата си пролетна победа, след като се наложи с 1:0 при гостуването си на Славия в мач от 23-ия кръг на "А" група. До преди тази среща "акулите" стигнаха до две равенства и загубиха всички останали срещи, с което от трето се смъкнаха на девето място.

С първите спечелени три точки през 2011-а обаче "акулите" се изкачиха с позиция по-нагоре и вече са осми с 33 т. "Белите" пък са с две по-малко и с място назад в класирането.

Единствения гол в мача отбеляза Браганца. Той беше точен от дузпа в 38-ата минута за нарушение на вратаря Кунчев срещу самия него. През втората част Славия хвърли всички сили, за да изравни. Прибраната игра на гостите обаче ги затрудняваше максимално.

Възпитаниците на Емил Велев бяха много близо до попадение в 83-ата минута. Ударът с глава на Виктор Генев обаче срещна гредата.